Vládnou v národních týmech NATURALIZOVANÍ sportovci?

Insert Ads Here

Z minulosti jsme si zvykli na to, že každé národní mužstvo mělo svůj národní duch, protože v něm byli jen sportovci z toho či onoho státu a za svůj stát nebo i národ by byli schopni položit i svůj život. Změna nastala nejdříve v národních soutěžích tím, že ti, co na to měli, si začali kupovat cizí trenéry a ti postupem času začali brát s sebou i posily ze zahraničí. Jak jsem se v posledních letech a hlavně měsících mohl přesvědčit, nyní toto již zprofanované NÁRODNÍ TÝM, JIŽ NEPLATÍ. Do týmu jsou dosazovány velmi dobře placené posily ze zahraničí a hráči národních týmů, kteří nejsou na vyšší úrovni, většinou hrají na toho dotyčného NATURALIZOVANÉHO hráče. Tím nyní hra na úrovni STÁTŮ ztrácí svůj přirozený smysl a i půvab. I tím nastává pro mne jedna důležitá otázka! Je sport ještě sportem nebo se z něho stává součást politiky?! I když sport byl vždy součástí politiky, nyní se vlivem multikulturních globálních změn, stává velkým byznysem. Možná, že se stává i pračkou špinavých peněz. Na tuto nepříjemnou otázku mně asi nikdo z pověřených činovníků ani náznakem neodpoví!!! Vždyť se můžeme podívat skoro na všechna naše mužstva v našich ligách a skoro ve všech sportech. Naturalizovaní sportovci v nich vlastně tvoří velmi dobře placené jádro týmu a u vedoucích mužstev u některých sportů jsou i ve většině (viz. košíková)! Potom se sportovní činovníci omlouvají za některé naše špatné výsledky na různých mistrovstvích světa a různých sportovních zápoleních.

Myslím si, že jsme se tímto krokem dali na špatnou cestou, jako v celkovém hospodaření našeho státu po naší Sametové revoluci! V našem státě se velmi tvrdě prosazují xenofilní tendence myšlení a ti lidé, kteří takto nesmýšlejí, jsou za svůj názor psychicky terorizováni a nazýváni fašisty, xenofoby, rasisty a dalšími, pro mne urážlivými pojmy, které VŮBEC nesouvisí s myšlením mnoha, se mnou smýšlejícími spoluobčany. Jako i Američan mám státní hrdost! I když pod pojmem Američan se může v USA skrývat mnoho jiných národností, každý správný Američan má svoji hrdost. I Němci, Francouzi, Italové a vlastně všichni občané těchto států, kteří v nich mají mnohaleté kořeny a jejich generace již v těch zemích žily stovky let, by svoji VLAST nevyměnili za nic na světě! Znám mnoho našich občanů, kteří museli za své názory na Komanče opustit náš stát a po roce 1989 se rádi vrátili do SVÉ VLASTI! Postupem času však zjišťovali, že to již není jejich vlast, ne kvůli tomu, že by zde žili cizí lidé, ale kvůli tomu, jak se ke SVÝM obyčejným lidem zde stát chová. Mnoho lidí také se s nechutí vrátilo do svých adoptivních domovů. Když jsem si před nedávnem psal s jedním Moravanem, který emigroval koncem šedesátých let do Kanady, tak se mně zdálo, že JE VĚTŠÍM MORAVANEM NEŽ MNOHÝ Z NAŠICH NYNĚJŠÍCH SPOLUOBČANŮ! Psal mi, že naše národy musí vydržet pospolu, protože rozpad našeho státu by byl i naším národnostním koncem.  Ze své nynější nepříjemné zkušenosti jeho obavy potvrzuji.

Jako v každém sportu, musíme sjednotit NÁŠ společný tým, který za své mužstvo (stát) by dal i život! To doufám, že jen přeháním! Snad „JEN“ stačí, aby za něj vydal všechny své síly?!

https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/134625-kto-za-koho-kope-sportovci-si-obliekaju-cudzie-dresy/

http://www.munimedia.cz/prispevek/korejci-chteji-uspet-na-domaci-olympiade-proto-nakupuji-zahranicni-sportovce-12170/

Michal Sandr – redaktor                            V Praze dne 7.9.2017

142 total views, 2 views today

Reklama
Insert Ads Here

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.