Reklama

Okamura mne nezajímá, zajímá mne advokátka Klára Samková

AUTOR PŘÍSPĚVKU

samkova-klara-bigKlára Samková je česká advokátka. Dává přednost specializacím na občanské a rodinné právo, obchodní právo, lidská práva a Ústavní právo. Cejchovači v této současné a podivné společnosti jí dávají též poněkud zavádějící přívlastek aktivistka. Působí též v politice.

Mezi české osobnosti patří, ať se to komu líbí nebo nelíbí. Mně už stačí jen to, že se vůbec nelíbí české politické mafii a nejen jí. Jinak důvodů pro zařazení mezi lidi s osobností je daleko více. Jedním z nich je, že jsem ji jednou viděl živě hovořit k plnému sálu asi tisíce lidí v Praze na Náměstí Míru při jakémsi všelidovém sněmu a nemluvila vůbec špatně. 

Dalšími důvody jsou zcela jistě dosažené životní výsledky, vystudovala brněnské gymnázium, vystudovala práva na Karlově univerzitě v Praze. V roce 1994 začala s vlastní praxí advokáta. Dnes vede Advokátní kancelář Klára Samková, s.r.o.

Byla navržena prezidentem do postu Ústavní soudkyně, náš slavný neslavný senát ji však neschválil. Důvody neznám, ale umím si představit desítky jejich zástupných argumentů, proč se politické mafii nezamlouvala. Byla též členkou federální sněmovny, poté členkou ODS, TOP 09, Úsvitu. Posléze se přiklání k hnutí Blok proti islámu.

Mnozí by řekli, že je politickou turistkou. Nicméně ti více přemýšliví si umí představit i jiný pohled. Když chcete změnit něco k lepšímu, hledáte prostředí, kde to slibují.

Slibovalo Občanské fórum a ukázalo se, že je to společenství prolezlé agenty STB, slibovala ODS, měla šanci se stát poměrně všelidovou stranou, ovšem panstvu v ODS se zduřely pseudo-intelektuální mozečky a od té doby lžou, plácají a v podstatě zlikvidovali sami sebe. Skoro vytvořili nový proletariát jako vedlejší produkt své politiky.

Členství v TOP 09 bych rovněž považoval za pokus jít s něčím tehdy novým. Jejich zákulisní politika především pro již opakované a údajně slibované poslední vracení majetku církvím nebylo nikdy posledním, přesně jako dnes, kdy po posledním myslím, 3-tím odškodnění, které budou platit ještě naše děti, církev oklikou stále žádá další a další majetky údajně na základě formálních oprav chyb prý dříve spáchaných.

Není tedy divu, že ani zde se představy o lepším zítřku nekonají a následné zakotvení v Bloku proti islámu je logické. Hrozba islámu řízeného nad-národními zájmy pro český národ nenese opravdu nic dobrého. Pro angažovaného člověka je přímo vodítkem. Zakotvení Kláry Samkové v Bloku proti islámu je tedy jen důkazem, že člověk se vyvíjí a naopak to, že nezakotvila ze zištných důvodů ve všech uvedených mafiánských stranách jako mnoho jiných, je pro mne spíše doporučením.

Dalším doporučením pro mne je i to, že této advokátce se dostalo od chapadel mafiánské chobotnice této země „podivné cti“ a pozornosti takové, že klády přes cestu jsou procházka růžovou zahradou. Pomluvy a dehonestace ve sdělovacích prostředcích cestou přihlouplých moderátorů nebo pseudo-redaktorů a pokus ji degradovat v očích veřejnosti jsou jen slabý odvar toho, co si umíte jen představit. Kdo z vás si nevšiml ve sdělovacích prostředcích, že si nikdy neodpustí, pokud o ní hovoří, podivné a sarkastické narážky na její osobu. Inu média poplatná mafii se nezapřou.

Inu veřejně se vyjadřuje, vyjadřuje se kriticky k mocenskému gangu a kritizuje politické grázly, mnohdy bývalé agenty STB (opravdu bývalé?) a vůbec gaunery z mediální a politické scény. A to se nelíbí těm druhým. To se nelíbí těm, co je nemám rád, to se nelíbí všem těm žhavým kandidátům na další pražskou defenestraci. A proto se mi Klára Samková líbí a uznávám ji jako osobnost, ač se s ní v některých věcech názorově neshodnu. Ale kdo jsem já, já jsem nic. Důležité je, abyste si Vy sami udělali obrázek, v čem žijeme a kdo je kdo.

Dovětkem, Klára Samková je vynikající i profesně jako advokátka. Mimo jiné profesně za Kláru Samkovou mluví její  vyhrané spory u mezinárodního soudu v posledních letech.

samkovaJe i literárně činná, její díla jsou …

  • Moje cesta za Scarlett
  • Po Evropě s maminkou
  • Píšu, takže žiju
  • Zbavte mě toho pitomce/Sundejte ze mě tu mrchu
  • Romská otázka: psychologické důvody sociálního vyloučení Romů
  • Přístupná a efektivní justice
  • Falešný asistent na křídlech parlamentu, spolu s Lukášem Kohoutem
  • Moje cesta za Scarlett a k tomu něco navíc

 

 

 

29.11.2017 | Jindra Tichý st., šéfredaktor | free public – převzetí povoleno.

 

 1,435 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat