Reklama

Ah ták? Vybíráme, že na Charitu tříkrálovou sbírkou aneb …. aneb?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

Pokud je to pravda, tak to je asi o něčem víc, než k zamyšlení. Pravdou je, že včera jsem tu měl taky nějaký tetky, co na tenhle spolek „tříkrálovej“ vybíraly, nic nedostaly, protože mám na podobné spolky již dávno averzi. Někdy v roce 1996-7, nevím už přesně, přišla jedna „krasavice“ v kožichu ze stříbrné lišky až na zem žádat o sponzorský dar, že prý na video a videokazety s filmy pro Olympiádu vozíčkářů na večerní zábavu. A kolik jsem se zeptal? Hodila sexy nohu přes nohu v podhrnutým kožichu, pod tím světe div se, jenom spodní kalhotky, rozhlédla se po kanceláři a řekla .. “ Vás bych viděla tak na 50.000,- Kč, nebo je to moc? Tak dejte aspoň 10.000,- Kč, to byste mohl, ne? Říkám jí, víte co? Já vám pošlu auto, šoféra, technika, 2 videa a 200 kazet z videopůjčovny a ti vám tam budou promítat celej víkend. Co vy na to? Otočila se, slovy o to nemám zájem, když nedáte peníze, tak tu nebudu ztrácet čas. Tak naprdnutou prostitutku jsem ještě neviděl. Od té doby ve mně sbírky podobného typu vyvolávají neblahý pocit podvodu, lží a hyenismu. A včera se mi ta asociace nějak připomněla. A dnes? Dnes čtu tohle. (poznámka redakce J.T.)

Převzato ze sociální sítě link Petr David pro Občanská nespokojenost s vládou a EU

Jiří Chlup
Včera v 15:16 ·
Toto mi přišlo mailem, jestli je to pravda tak jdu blejt..
Ahoj doma!
Dnes jsem vezl docela dost vín na jednu akci přes pána z Charity Praha. Fakt docela velká objednávka, desítky kartonů a osobně vybrány vína kolem 600,- Kč za láhev. Vezl jsem to do supr ***** hotelu na Kampě. Rezervováno kompletní patro, stoly se prohýbaly jídlem a pitím (ehm, chlastem, víno tam ještě nebylo), před hotelem stál nejhůř MB. Docela jsem čuměl, v jakém stylu to bylo, Fran cie se může jít zahrabat. Půlka z vín šla do auta nějakým papalášům z Charity, ale to jsem neřešil.


Pak mi byly předány peníze, vše keš a já jen tak mezi řečí se při nastupování do auta venku zeptal, co je to za akci.
A hádej, hádej hadači, co tam bylo: 3., 2., 1. počítání výnosu Tříkrálové sbírky za celou Prahu.
Udělalo se mi dost šoufl a upřímně jsem měl slzy na krajíčku.
Jen ukázka, jak je mimo jiné nakládáno s vybranými penězi na rádoby bohulibé účely… To Česko je humus!!
Svině, svině a nic než svině.


Sorry, ale musel jsem se podělit, je to silné kafé. Říká se, že business je business a emoce tam nepatří, ale nejradši bych ty peníze před jejich očima spálil. Nebo je jel vrátit těm, kdo jim je, bohužel dobrovolně, dali.
Pořadatelem Tříkrálové sbírky je Charita Česká republika, a to na základě osvědčení oznámení Magistrátem hlavního města Prahy ze dne 15. 10. 2012 č. j. S-MHMP/1327710/2012 a 1340351/2012 a v souladu s aktuálně platnými právními předpisy (zejména zákon č. 117/2001 po novele č. 120/2012 Sb. O veřejných sbírkách).


Nezisková humanitární organizace Charita Česká republika je největším nestátním poskytovatelem sociálně zdravotních služeb v České republice s více než stoletou historií. Její hlavní činností je pomoc potřebným na území Česka, stále častěji se ale věnuje také zahraničním projektům. Její krédem je pomoc bližním v nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti či náboženství. Z hlediska zákona je Charita ČR církevní právnickou osobou dle Kodexu kanonického práva (kánon 312, 313). Je součástí římskokatolické církve registrované v České republice podle zákona č. 3/2002 Sb.

 

 1,909 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat