Reklama

Cena informací

AUTOR PŘÍSPĚVKU

 

V dnešní moderní době, kdy se na nás neustále ze všech stran vrhají novinky, informace a zprávy v neuvěřitelném množství, je mysl každého člověka podrobena obrovské zkoušce. Je potřeba zaměřit svou mysl na filtraci opravdu důležitých informací a udržení pozornosti na jednotlivé problémy.

Ze světa i domoviny k nám denně plynou stovky a tisíce novinových článků, informací zanedbatelné důležitosti (pro nás pro občany v reálném životě) a to pouze za jediným účelem.

Odvést pozornost a bagatelizovat důležitost radikálních změn a zásahů do skutečného hmatatelného světa kolem nás.

Ano, každý preferuje jiný druh informací. Někoho zajímá hlavně to, co kde jaká „hvězda“ způsobila za skandál, zatímco informace o krádežích ve státní správě ho nechávají chladným. Někdo se více zajímá o „hladovějící“ v Sýrii, než aby řešil katastrofální stav naší české sociální péče.

Musím si položit otázku, zda je to správné. Zda je dobré zahltit svou mysl řešením „cizích“ problémů, než se zajímat a skutečně odpovědně jednat v našich domácích záležitostech. Jak je možné že lidé nejsou schopni spojit své síly a skutečně ukázat že Česká republika neznamená jen bandu nenažraných politiků, kolaborantů a sociálních parazitů, ale i pracovité, slušné a rozumné lidi?

Neříkám, že máme být lhostejní ke světu, nebo se uzavírat do schránky, to rozhodně ne, ale je na čase začít rozlišovat, co je a co není podstatné řešit a jaké to má vedlejší dopady. Musíme nahlédnout pod roušku celého toho balastu, který je okolo nás účelně vytvářen, jen proto abychom byli rozptýlení a umožnili tak páchat nenapravitelné zlo na nás i našich dětech.

Proč již nejsou vyřešeny kauzy, které dlouhodobě poškodily naši vlast? Proč prokazatelní zločinci stále chodí po svobodě a vysmívají se slušným lidem do obličeje a ukrývají se za paragrafy zvrhlého právního systému, který sami vytvořili pro svou vlastní obhajobu? Chápu. že člověk zklamaný z toho, že se věci neřeší rychle a exemplárně, bude raději věnovat svou pozornost „banálním“ záležitostem.

 

Lidé, vezměte rozum do hrsti a zastavme to! Vím, že se může zdát nemožné opravit všechen ten bordel, ale každý z vás, každý, kdo odhodí slepecké brýle, může přiložit ruku k dílu a společně dokážeme naši zemi opět získat pro nás, pro občany.

Už se to blíží
odzvoní zvonec
a vašich lží
už bude konec,
Pak přijde den,
a kdy naši zem,
pro naše děti,
zpět dobudem…

 1,280 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,058 zobrazení celkem,  2,278 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,059 zobrazení celkem,  2,279 zobrazení dnes

Číst více »