Reklama

Mladí Vlastenci se zůčastnili akce před Súdánskou ambasádou a podpořili neprávem odsouzeného Petra Jašku, za údajnou špionáž a podporu křesťanské menšiny v Súdánu.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jako mladým a zapáleným vlastencům, nám samozřejmě není lhostejný jen osud naší republiky a obyvatelů, ale i osudy našich občanů nespravedlivě odsouzených a v nesnázích se nacházejících v jiných zemích. Zvláště pak tam, kde řádí špinavá ruka Islámu a vláčí s těmi, co jí stojí v cestě. Proto jsme se rozhodli morálně podpořit právě zmiňovaného Petra Jašku, který se omylem a nešťastnou náhodou připletl do cesty této špinavé Islámské ruky, která vládne v Súdánu. Při tom jeho záměry byli zcela nepolitické a nenáboženské a to, že pomohl jednomu křesťanskému studentovi, který byl popálen při blíže neurčené protivládní demonstraci.

Citace ze společného prohlášení Mladých Vlastenců a Bloku proti Islamizaci Vám řekne více:

„Jsme přesvědčeni, že z hlediska českých zákonů se (Jašek) nedopustil ničeho nezákonného. I jeho súdánský právník říká, že jeho šance vidí dobře. Dokonce velvyslankyně České republiky v Káhiře Veronika Kuchyňová Šmigolová (zastupuje Českou republiku i v Súdánu) totiž ještě před půl rokem prohlašovala, že proti Petru Jaškovi nejsou žádné důkazy a že, důkazy, které proti němu mají, nepovažujeme za průkazné.“ Zbytek můžete nalézt na našich Facebookových stránkách Mladých Vlastenců, či na Bloku proti Islamizaci.

 

Súdánská justice, výhradně se řídící právem Šaría, se ani zdaleka nedá považovat za spravedlivou soudní moc. Ovšem díky mezinárodnímu tlaku, který je na Súdán vyvíjen, by měl být P. Jašek možná i omilostněn a vrácen do ČR. Také chování samotných súdánských ambasadorů je při nejmenším velmi nevhodné a nestandardní. Jejich arogantní a nekompetentní postup, výrazně brzdí dialog na vyřešení této situace.

 

Samotná akce proběhla naprosto bez problému a hladce, kde se vystřídalo hned několik vynikajících řečníků z obou spolků, akorát díky špatnému počasí byly podmínky mírně náročnější, jak pro nás, policii, tak i pro občany, kteří se na nás přišli podívat.

Tímto bychom Vám chtěli co nejsrdečněji poděkovat, že i přes tyto nevlídné podmínky jste se přišli podívat a i podpořit odpor proti bezpráví a brutalitě. Dále pak bychom také chtěli poděkovat za skvělou spolupráci s členy BPI a policii ČR, která nám zabezpečila prostor k vyjádření toho, co jsme měli na srdci. A konec konců i zaměstnancům velvyslanectví republiky Súdán, že se raději do toho vůbec nepletli a že tam vlastně nikdo z nich ani nebyl.  Tímto si na závěr můžete udělat obrázek, jak to vlastně je s jejich funkčností.

 

Zde přikládáme videozáznamy z projevů, které můžete vidět i na našich Facebookových stránkách.

Sestříhaná krátká verze všech projevů:

https://www.facebook.com/1824942127749421/videos/1848136295430004/

 

Projev předsedkyně Mladých Vlastenců:

Michaely Homolkové

https://www.facebook.com/CeskaRepublikaDomovMuj/videos/369811630066750/

 

Prvního místopředsedy Mladých Vlastenců:

Milana Roháče

https://www.facebook.com/CeskaRepublikaDomovMuj/videos/369955880052325/

 

Druhého místopředsedy Mladých Vlastenců:

Vojtěcha Kuzníka

https://www.facebook.com/vojtech.kuznik.5/videos/1369012323162122/

 

Za Mladé Vlastence Vojtěch Kuzník

S použitým textem Milana Roháče a mluvčího Bloku proti Islamizaci Davida Štěpána.

 1,207 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat