Reklama

Pravý sektor neonacistických jednotek odstřeloval minomety vlastní ustupující ukrajinské vojáky

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V neděli 29. ledna  se příslušníci ozbrojených sil Ukrajiny pokusili prolomit  pozice milicí lidové republiky Doněcka v oblasti Andreevka . Nepřátelský útok byl úspěšně odražen, řekl zástupce velitele operačního velení DNI Eduard Eduard Basurin.

Čety nepřátel napadly naše pozice, naše milicebyly nuceny zahájit odvetnou palbu. Výsledkem je, že útočníci byli zastaveni a začali ustupovat, „- řekl dále.

Jeden z vůdců DNR Khodakovsky Alexander poznamenal, že současná snaha prolomit obranu DNR v této oblasti se stala nejvážnější v posledních letech.

Bitva se odehrává v areálu průmyslové zóny Avdiivka. Nepřítel se snaží odříznout od komunikace s hlavními zásobováním jednu z našich pozic v otevřeném terénu. Po dlouhou dobu nebyly žádné takové pokusy o útok – lze očekávat i aktivaci útoků v jiných oblastech. Naše zálohy jsou uvedeny v pohotovost, pozice byla posílena „- řekl Khodakovsky na Facebooku.

Eduard Basurin dodal, že podle rozložení sil nejspíše ozbrojenci v Rusku zakázané organizace „Pravý sektor“ zahájili palbu na vlastní ustupující ukrajinské bezpečnostní složky. „Během ústupu nepřátelských jednotek jsme zaznamenali střelbu z minometů ukrajinských jednotek, zřejmě z „Pravého sektoru“ do jejich vlastních ustupujících řad. V důsledku toho nepřátelské (ukrajinské) jednotky měly ztráty devět mrtvých a 15 zraněných, „.

Na druhé straně, ukrajinská média říkají, že do útoku přešly síly DNR, “ a porušují Miskou smlouvu a proto jejich bezpečnostní síly začaly ostřelování pozic DNR. “ Také tiskové centrum „protiteroristické operace“ potvrdilo informace o ztrátách během střetu.

29.1.2017 – přeloženo 15.2.2017

původní zdroj zde → «Правый сектор» расстрелял отступавших украинских солдат

 

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|15.2.2017|free public|

 3,124 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat