Reklama

Většině fanoušků pana Okamury to zjevně nedocvaklo.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Původně neměl mít včerejší článek  „Už to docvaklo fanouškům SPD nebo to stále nedochází?“ žádné pokračování. Hysterický povyk, byť by jen z nastínění čehokolik na adresu této modly, však způsobil, že pokračování má. Jako autor článku mám ve zvyku, asi naivně, účastnit se diskusí k tématu, jednak pro čerpání zpětné vazby a jednak proto, že je možné analyzovat nejen věci k tématu, ale současný stav společnosti, mentální úrovně anebo pohled na to, zda je pro lidi primární podstata věci nebo naopak jejich ideové (tím myslím i zaslepené přemýšlení, které se nedrží podstaty vůbec).

Kromě toho, že proběhlo udání na Facebook a snaha o zablokování a musel jsem díky tomu dokladovat totožnost, jsem se dozvěděl spoustu sprostých urážek, mimo jiné i na mou rodinu, opakovaně na zesnulého otce od jednoho absolutně fanatického fanouška „xxx„,  který sice šíří fotky vzájemné facebookovské komunikace, vytržené z kontextu, ale na většinu svých vulgárních příspěvků zejména na mého zmíněného otce asi zapomněl.

Jako například Jindra, tak ty nezavřeš tu klapačku, že? Moc se těšíš za svým vykurveným fotrem pod zem, viď ty svině?“ Co jen SPD a panu Okamurovi popřát? Snad jen více takových fanouškovských vizitek?

Ale k tématu, zpětná vazba na článek proběhla a výsledkem je, že ani 10 lidí ze 7000 čtenářů v okamžiku psaní tohoto pokračování nereagovalo k podstatě věci, je jedno jestli souhlasně nebo nesouhlasně. 857 lidí označilo článek jako to se mi líbí. Ze zbytku zhruba 1/3 lidí článek sdílela a zbytek až na jednotlivé výjimky hystericky a většinou vulgárně nadával, považoval to za osobní útok na SPD bez jakékoliv argumentace nebo zamyšlení nebo řešil fotku. Stihl jsem zaregistrovat  několik ojedinělých příspěvků lidí, kteří konstatovali, že možná spolupráce s Babišem by byla pro ně nepřijatelná a také jsem zaregistroval několik komentářů, že se spojením s konfidentem Babišem a jeho ANO nemají problém nebo by ho přímo vítali.

Takže co souhrnem jako vyhodnocení. Ideová základna pro každé politické hnutí je důležitá a přímo zásadní. V proklamacích programu SPD „Deset zásadních programových bodů politického hnutí SPD“ je toho napsáno dost a v podstatě by se se vším až některé dílčí úhly pohledu a názory dalo souhlasit. Dalo by se to i podporovat. Tedy co do principů a deklarovaných cílů.

Má to ale takový dost podstatný háček. Nikde jsem se nedočetl jak toho chce SPD dosáhnout. A k tomu pár rozborů…

  • Jsou lidé, kteří jsou nespokojeni se současným stavem v naší zemi, poslechnou si pár kritických projevů, pár výkřiků do mikrofonu na náměstí a půjdou fandit SPD.
  • Jsou lidé, co si přečetli program a deset zásadních bodů SPD, líbí se jim a rádi by ho prosazovali, nejdou však již tak do hloubky, aby se seznámili s post-komunistickým a politicky mafiánským volebním systémem a zákony, aby pochopili, že slibované změny nemají v impotentním parlamentu vůbec šanci, fandí tedy sice správným slibům, nechápou jak by se daly ty sliby splnit, ale slepě věří.
  • Potom jsou lidé, kteří si přečetli deset základních bodů SPD, znají aspoň to, že na polovinu volebních slibů by byla potřeba nejen 51% většina hlasů v parlamentu, ale dokonce 2/3 většina pro změnu v Ústavě, která je pro možnost splnění nezbytná. Tito lidé chápou, že toho asi nelze dosáhnout, ale nikoliv proto, že by Okamura na to upozornil, ale protože to chápou sami o sobě.
  • Potom jsou tu lidé, kterým je jedno, co a jak se slibuje, hlavně, že SPD uspěje a oni se svezou s tímto úspěchem. Tedy nic jiného než u ostatních mafiánských stran, než jen dostat se ke korytu a s osudem této země, osudem lidí postižených exekucí, s osudem důchodců, kriminality a čímkoliv si prostě hlavu vůbec ve skutečnosti nezatěžují.
  • A v neposlední řadě jsou tu lidé, kteří hrají vyšší hru politické mafie, čemuž už nechce rozumět vůbec nikdo z fanoušků Okamury, jako je řízená a uměle vytvářené opozice, asi tak dobrá, jako opoziční smlouva kdysi mezi Klausem a Zemanem.

 

A to jsme už u rozdávání koblih za případnou koalici s Babišem, ale v podstatě je škodlivá jakákoliv koalice, protože program SPD  je natolik revoluční, že buď jde proti všem mafiím a s čistým štítem, aby mohlo získat potřebnou většinu anebo nejde s čistým štítem a nikdy nezíská víc jak 10%. A to je právě pointa té řízené koalice. Bude existovat, ale nic nemůže splnit, i kdyby chtěla a mafie si s impotentním parlamentem bude lobbovat dále jak chce a pro koho chce. A tam bude evidentně králem maestro Babiš. A tandem Babiš s možnou podporou SPD se mi vůbec nelíbí.

Jednak pro neslučitelnost programů, za druhé pro neslučitelnost voličů a jejich názorů a vůbec společenského postavení. Kdo z toho bude nakonec těžit? Zase jen politická mafie. Proto také tuto hru v pozadí plánují právě ti, které nemáme rádi ani jeden. Havloidní sluníčkáři. Pro mne však estébáčtí pohrobci. Tedy zase jen mafie.

Kdo si myslí, že tito mafiáni neumí kalkulovat, plánovat na dlouhou dobu dopředu a tahat zezadu za špagáty a dostávat situace do stavu, který právě potřebují, je velmi naivní. Havloidní pakáži vůbec nejlíp vyhovuje, když je parlament impotentní, když nemá nikdo sílu cokoliv prosadit.

A kdo si myslí, že SPD a víra voličů nemůže být zneužita zase a opět ve prospěch politické mafie, je rovněž naivní. To samozřejmě platí pro každou jinou stranu bez rozdílu.

Takže úplným závěrem je, že by asi fanoušci SPD měli klást svému lídrovi otázky, jakým způsobem chce splnit slibované body programu. Potom, pokud na to zásadně s čistým štítem odpoví, může nastat i ten stav, že ti co mu prostě sliby nevěří, že mu je uvěří a potom by mohl i našlápnout na to, že získá 2/3 většinu. Jenže to by to musel udělat a jasně deklarovat.

A to neudělal a to je zásadní důvod, proč je nás tolik, co ho zatím volit nebudou. A pokud to neudělá, znamená to, že nás jiné voliče nechce přesvědčit, a to potom znamená, že ani onu většinu získat nechce a to znamená, že se spokojí s pouze s tím, že získá peníze od státu za volby, jakékoliv umístění v parlamentní mafii a my v této zemi budeme koukat jen na další parlamentní mafiánskou hru.

Tak co, bude nás chtít lídr SPD přesvědčit a bojovat o voliče a většinu v parlamentu, aby mohl vůbec něco změnit nebo nebude? Hyenistické nadávky fanoušků na facebooku opravdu nikoho nepřesvědčí.

Během zpracování tohoto článku došlo na sociální síti ještě k další proklamaci .. sdělené panem … Miroslav Krejčíř cituji:

„Tohleto je oficiální prohlášení SPD Tomio Okamura k tomuto článku vydané před hodinou. A myslím,že tím bychom mohli tuto debatu uzavřít a nedělat provokatérům radost!!!!!!!!!!! :) :) Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura – SPD
1 hod ·
Je vidět, že už začíná volební kampaň. Naše konkurence začíná šířit nepravdy. Aktuálně se šíři, že se Okamura domluvil s Babišem. Skutečnost je taková, že vedení SPD s nikým o žádné povolební spolupráci nejednalo. V tuto chvíli o ničem takovém nepřemýšlíme, protože se plně koncentrujeme na klíčové sněmovní volby v říjnu 2017. A jednoznačným kritériem pro jakoukoliv spolupráci s kýmkoliv bude prosazení našeho politického programu: http://spd.cz/program/

 

Inu co dodat, jako oficiální prohlášení? To snad ne. Jako autorizované prohlášení? Tak to žádné nevidím. Jako vyjádření se, jak to tedy chce SPD prosadit? Nesděleno. Informace o úsilí  získat potřebné 2/3 voličů? Nulová. Prohlášení o údajné konkurenci? Neobsažná proklamace? Zato jsem pochopil, že zatím s Babišem nikdo z SPD nejednal. Co z toho je zásadní? To zatím? Nebo nejednal = ani nebude? A navíc, pokud se nejedná a neplánuje povolební spolupráce, znamená to, že je SPD smířeno s dejme tomu 10%? Ale není to v přímém rozporu s tvrzením o prosazení programu? Protože bez té většiny to holt prostě nepůjde? To je jasné i malému děcku.

 

PS: Pro přemýšlející a diskutují lidi bylo to shora. Dodatek pro méně mentálně zdatné asi toto: Občanský Týdeník děláme sami, obyčejní lidé, nepečeme s žádnou mafií, natož sluníčkářskou. Nikdo nás neplatí, náklady na provoz hradíme z vlastní kapsy a Občanský Týdeník je tady proto, aby každý, podotýkám každý i jiného smýšlení a názoru, mohl svobodně publikovat téma jaké uzná za vhodné, v hlavních článcích, ne pouze v komentářích. Takže pokud někdo nesouhlasí, či chce nějaký článek napsat, klidně ať se zaregistrujte a automaticky má redakční práva a může svůj názor při dodržení zákonů autorizovaně publikovat. Dokonce si může i to SPD propagovat.

Přeji hezký den.

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|2.2.2017|free public|

 6,724 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat