Reklama

Kapitalismus. Téma o kterém se dnes nemluví, nebo spíše nechce mluvit.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Možná se už po několikáté opakuji, ale jestli existuje kapitalismus a zvláště ten nejtvrdší, korporátní, tak nikdy nemůže existovat demokracie a naopak. Nechci tady obhajovat režimy předešlé, nebo ty co se to pokusily vyřešit a v něčem uspěly a něco naopak zhoršily, či vytvořily něco, co se vymklo v masakry, ale jde o to, že řešení je potřeba najít a to rychle. Nejde jen o všemožné vlivy, které poškozují společnost a přispívají k napětí ve společnosti, které mnohdy s neutěšitelnou situací kapitalismu přímo souvisí, ale o to co přímo spojuje sociální ekonomickou situaci s hlavním důvodem této krize střední i nižší společenské třídy.

Ekonomové sice tvrdí, že se máme dobře a že ekonomika pracuje relativně i se všemi možnými problémy, které jí postihují, docela dobře, když pomineme v jakém dluhu se naše zem nachází. Dobře. Tohle nepopírám, ale na čem je tento úspěch vypocen? Na práci „byznysmenů“, manažerů, majitelů, či jiných mafiánů ve velkých firmách? Nebo štěstím na trhu, či burze? Nikoliv… je to na práci dělníků! Těch, co vytváří skutečnou hodnotu peněz ve společnosti.

Vidíme sice, že prostředí dnes je poněkud příznivé pro rozvoj ekonomiky, ale za jakou cenu? Nízké hodnota naší koruny dopomůže vývozu a tím i domácí výrobě, ale nikdo už neřekne, že tento umělý blahobyt stál naše státní prostředky pěknou BILIONOVOU sumičku, když národní banka započala intervenci. Neskutečné…! Takové vynaložené prostředky se musí zákonitě později projevit a bojím se, že ne zrovna pozitivně.
A kdo na tom bude doplácet nejvíce? Obyčejní pracující, protože predátor je také nekompromisní vůči spravedlivému dělení pokud dojde k inflaci a zajistí, aby on přežil ve stejném komfortu, jako v období blahobytu a bude ubírat těm, které „živí“ a to dělníky, čímž také poroste nárok na efektivitu práce.
Zatraceně nebezpečný katalyzátor společenské naštvanosti a deprese, ke kterému lze přičíst šílené politické teorie a směry, naštvanost na situaci ve světě a hlavně strach z nejisté budoucnosti.

Podle mého názoru si to vůbec nikdo, kdo nám tak trochu dnes vládne, i když vládnout v této zemi znamená se podřídit zájmům někoho úplně jiného, vůbec neuvědomuje. Levice dnes přemýšlí, jak „hodí“ něco z veřejných prostředků mezi lidi a doufá, že je tím umlčí, když si to rozeberou mezi sebou. Pravice zase přemýšlí tak, že povolí uzdu a zavede liberálnější prostředí, ale přece jasné víme, že tohle firmy nedonutí, aby platili víc. Spíše to pomůže v dlouhodobějším hledisku jen těm nejsilnějším mafiánům, kteří budou mít větší prostor k manévrování a tudíž i k zhoršení dnešní situace stále se rozevírajících nůžek mezi chudými a bohatými.

Je potřeba si uvědomit, že nejen Islám, nejen USA, EU, či debilita našeho politického dvorečku, plných mezi sebou soupeřících kohoutů, může za dnešní nepořádek, ale také neuspokojivá ekonomická občanská situace, která povede k dalšímu gradování napětí a dalšímu únoru 48.
Kapitalismus je výkonným médiem pro dnešní vysokorychlostní společnost a svět, ale je potřeba, aby pracoval pro společnost, ne aby společnost pracovala pro peníze a pár vyvolených, kteří s nimi operují. A jestli si tito vyvolení chtějí zachránit své „zadky“, tak ať začnou pracovat tak, aby lid mohl normálně žít, ne přežívat. I když si to jejich bohaté zakrnělé mozečky vůbec neuvědomují. A rovnou můžou zapomenout na to, že levnou pracovní silou a postupným snižováním vzdělanosti ve společnosti, tento problém vyřeší! Právě naopak. Akorát oddálí to, co se historicky opakuje a je nevyhnutelné.

 1,445 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat