Reklama

Očkování ano/ne?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Očkování je dnes velmi kontroverzní téma, existují dva nesmiřitelné tábory zastánců a odpůrců a někde uprostřed mezi nimi se motá většina lidí. Dostávají se k nim protichůdné názory, poslouchají jednu teorii za druhou, a pokud nemají prostor a čas důkladně probádat internet a přečíst si většinou  i anglicky psané texty, jsou odkázáni na místní zdroje. Zdrojů je poměrně dost, ovšem o jejich kvalitě a potažmo financování se dá polemizovat.

Na jedné straně stojí oficiální medicína tvrdící, že očkování je prospěšné, bezpečné a nutné pro blaho celku. Až na výjimky popírá dlouhodobé nežádoucí následky očkování. Zde se ohání často různorodými studiemi prokazujícími účinnost a bezpečnost. Straší návratem epidemií jako za starých časů, medializuje se každý nešťastný případ kojence zemřelého např. na černý kašel nebo záškrt. Navíc je oficiální medicína zaštítěna platnou legislativou, která ukládá očkovací povinnost a sankce za její neplnění.

Na druhé straně stojí převážně laici, rodiče, léčitelé a různá občanská sdružení ventilující svůj negativní názor na očkování. Postupují různorodě od mírného nabádání k opatrnosti až po nesmiřitelný nesouhlas. Tato strana obvykle pouze prohlašuje, že očkování škodí, dává do souvislosti výskyt nemocí jako jsou alergie, autoimunitní poruchy, hyperaktivita, autismus apod. Tady ovšem většinou bez nabídky mechanismu, který by vysvětloval patogenezi těchto nemocí. Strana odpůrců, nebo lidí jen rezervovaných, je ignorována nebo rovnou zesměšňována oficiální medicínou, která s nimi nechce ani diskutovat, protože se nebaví na věcné úrovni o jejich argumentech.

V Ústřední knihovně v Praze proběhne 25.4. přednáška, která navazuje na úspěšné únorové vystoupení
MUDr. Ludmily Elekové v rámci Meduňky. Akce s názvem Co vám doktoři neřeknou II.

Probíhá od 17 hod v malém sále a stojí 40,-.
Doktorka Eleková je dlouhodobou odpůrkyní a navíc praktickou lékařkou s cca. 15-letou praxí. Pokud tedy nemáte jasno jak se k očkování postavit a chcete si rozšířit obzory, je tato přednáška ideální.

 1,659 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,426 zobrazení celkem,  2,646 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,427 zobrazení celkem,  2,647 zobrazení dnes

Číst více »