Reklama

Co Vy z mladších chcete vědět, co Vás skutečně obohacuje ? Máte otázky ?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dokud máte ústa, hlavu, ruce, nohy, tělo, můžete mluvit, myslet, chodit,  můžete provést to hlavní = jednat.
Když jsem šla s podpisovými archy a s letáky s podrobnějšími informacemi k tomu, proč sbírám podpisy, oslovila jsem lidi středního věku a důchodového věku. A potom mladé lidi. Nejprv žádné dlouhé vysvětlování, jen krátce = proč jdu sbírat ty podpisy. A jste spokojení s dnešní situací v zemi? No všichni si na něco, nebo někoho stěžovali………………..
Od těch fakt starých jsem slyšela, jak to měli oni a jak je to dané dnes. Já sice chápu, jsem empatická, že život mnohých byl velmi těžký = dvě světové války, zanedlouho po druhé světové příchod sovětskych vojsk, neměli co jíst, pít, neměli se kde umýt, vyprat oblečení, pracovali od rána do večera, i o víkendech, další z vojáků v těch válkách padli, padli za naši zemi a pro nás, pro náš šťastnější život, čehož si i já hodně cením, atd., atd., jenže rok, ve kterém žijeme, má také mnohá velká, veliká úskalí.
Ovšem tito staří a starší spoluobčani mě vždycky odmítli. Odmítli nejen podepsat se, ale nevzali si ani leták, což nechápu, a bylo to nepochopitelné. Proč ??? Byla jsem normálně oblečená, žádné výstřelky, normální taška, boty, sluneční brýle, ktere jsem si při rozhovoru posunula z očí, aby mi bylo do očí vidět. A i přesto tohle odmítali. Až ti mladí si ode mě letáky, vizitky brali. Dnes jsou lidé středního věku (středňáci je kratší) a důchodci někteří i velmi milí. Další potkávám, setkávám se s nima, se sepnutýma rukama jako v kostele, většinou ženy. Anebo panové = jak si utahují opasky. Ale modlit se je dobře jen a jen v kostele, anebo jen doma. Netahat tyhle způsoby na ulici. Je to přesně tak. Kdesi ovšem museli předkové udělat velkou chybu, když je tu situace taková, jaká je.
Čímž chci říct, že staré, starší lidi, mým způsobem respektovat stále budu. Ale s dalšími tématy se zaměřím na mladé, podle meho názoru je tady o dost větší šance ke spolupráci, k tomu něco opravit. Sice je nás míň, kdo jsme středňáci, anebo starší, a chceme Českou zemi zase sebevědomou, ve většině soběstačnou, ovšem…………….?????
Znepokojuje mě, že mladí u nás jsou podle info na velmi předních místech v pití alkoholu, kouření cigaret, dennodenně, nebo večer, mobily u ucha, u počítačů, jedete sockou, jsou všude. No, i hospody, obchody, potřebují svoje tržby, ono i pivo je dobrý po namáhavém pracovním dni anebo i po dobrém řízku, ovšem je tu rozdíl v počtech. Oni i naši předchůdci po práci pili pivo nebo víno, ovšem měli nastavenou kvalitní práci, s kvalitním materiálem, měli kvalitní jídlo, vodu,  kvalitní počasí, málo stresu.
Mám otázky : jak dál s mladými? A co Vás má víc zajímat, o čem víc mluvit, psát, aby jste spolupracovali a bylo to v České zemi vidět? Odpovídat lze i tady v novinách. Plánuje se, že na Vaše otázky se může take odpovídat na besedách RČSR.

 

Marie D.    27. 6. 2017

 1,130 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat