Reklama

Recepty

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Máte čerstvé meruňky, třešně, borůvky, broskve anebo jahody? Nebo cuketu, i když patří mezi zeleninu? Několik receptů pro letní sezónní pečení:

Piškot
5 bílků
3 lžíce moučkového cukru
špetka soli
šlehá se mixérem do zhoustnutí,
přidá se 5 žloutků a 5 lžic polohrubé mouky,
s moukou se míchá už jen pozvolna, aby hmota nezřídla,
dát na vymazaný a moukou vysypaný plech, nebo do jiné formy, poklade se čerstvým, omytým, vypeckovaným ovocem (tento recept je bez kypřicího prášku, tedy bez jakékoliv chemie). Upéct.

Bublaniny

I.
2 lžíce oleje, 2 vejce, 1hrnek cukru = všechno se míchá do zhoustnutí,
pak se přidá postupně 1hrnek ohřátého, vlažného mléka, 2hrnky polohrubé mouky +1/2 prášku do pečiva. Zase na plechu poklást ovocem a péct.

II.

6 vajíček, 22dkg moučkového cukru, 5dkg tuku (Hera,máslo nebo jiný tuk),  18dkg polohrubé mouky, 1/2 pr. do pečiva, asi čtvrt až půl hrnečku mléka podle potřeby, čerstvé ovoce.  Žloutky se míchají s polovinou dávky cukru, po lžicích se postupně přidává rozpuštěný (vlažný) tuk, poté se přidá druhá polovina cukru. Zamíchá se. Poté vlažné mléko, střídavě s moukou, v poslední části mouky se přimíchá kypřicí prášek. Přidat sníh z bílků a šlehá už jen lehce, aby se těsto nesrazilo, přidá se ovoce. Péct.

III.

2hrnky polohrubé mouky + 1/2prášku do pečiva, 1vanilkový pudink : vše zamíchat a postupně se přidá : 1hrnek krupicového cukru, 1 hrnek vlažného mléka, 1vejce, 1/2hrnku oleje. Vložit na plech, poklást ovocem, upéct.

Cuketový koláč

3celé vejce, 30dkg moučkového cukru, 1/4l oleje oleje nebo rozpuštěné hery, toto se míchá mixérem, až zhoustne, pak se postupně přidává: 1/2menší cukety nadrobno nastrouhané (bez slupky, bez jader), 1lžička skořice, 1vanilkový cukr, 1/2lžičky sody, 1/2prášku do pečiva, 40dkg polohrubé mouky. Prášek do pečiva se přidá až s poslední dávkou mouky. Na plech a péct.

 

Marie D.     6.7. 2017

 1,198 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat