Reklama

Pro 1.553,- nastoupí hvězdná pěchota Policie ČR a málem zabije důchodce taserem?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Kdo velel onomu zákroku zásahové jednotky, proti panu J. Novákovi, ve čtvrtek  2.11.2017 na Praze 7, že není schopen posoudit stav osoby, proti které se zakročuje, během zásahu? Opakované použití taseru na 66 let starého důchodce, když nebylo nutné jej použít je ohrožením na životě. Ano, důchodce se bránil zřejmě nezákonné exekuci prohlášením, že nikoho do bytu nepustí, jinak, že se bude bránit zbraní.

Chápu, že do té doby, než policisté zjistili, že se jedná o téměř neškodného důchodce,  profesionální obezřetnost a razanci. V okamžiku, kdy se ale dotyčný 66 let starý důchodce po vyražení dveří vzdává se zvednutýma rukama, je již naprosto bezpředmětné použítí silových prostředků, natož potom taseru. O dalším nemístném a nevhodném chování zásahové jednotky ani nemluvím.

  • Věc má ale širší kontext. Exekuce není s největší pravděpodobností ani oprávněná. Navíc pro 1.553,- Kč. Ptám se, jsou biřické vymahačské praktiky exekuční, soudní a policejní mafie v pořádku?
  • Ne, nejsou, tyto mafiánské zaběhlé praktiky, schovávající se za zákony, nejsou v pořádku. Navíc pro tak trapnou částku, jako 1.553,- Kč se málem způsobí smrt 66 důchodci? Ten taser ho mohl zabít.
  • Ptám se co za gaunery, hrající si na hvězdnou pěchotu, rovnající se biřicům mafie nemají trochu soudnosti a smysl pro taktiku zákroku, ne jak je to naučili, ale jak jim velí svědomí?

Přijde doba, zákony se opět napraví a všichni gauneři, za zákon se dneska schovávající, budou muset vysvětlit své jednání v minulosti. Vůbec o tom nepochybujte, že ta doba se rychle blíží. Potom budete vy marně volat své výmluvy do nebe.

Zpytujte své svědomí a pamatujte, že pokud máte dnes pocit síly, jednou budete stát před soudem za to, co vám dnes pseudo-zákony umožňují, co pácháte bez svědomí a ponesete odpovědnost.

Jindra Tichý st. |šéfredaktor|5.11.2017|

 

Příloha: Oznámení právního zástupce p. Nováka

———- Původní e-mail ———-
Od: Norbert <Norbert10@seznam.cz>
Komu: ctk@ctk.cz
Datum: 3. 11. 2017 18:31:13
Předmět: Informace o panu Novákovi, který se zabarikádoval v bytě před exekutory a hrozil že použije zbraň

Dnes jsem navštívil pana Jaroslava Nováka v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kam byl převezen po včerejším incidentu. Pan Novák mi podrobně popsal, co se dělo.
Nejdříve vyjednával s policisty z obvodního oddělení, později přijela na místo zásahová jednotka spolu s policejní psycholožkou. Nějaký čas s ním vyjednávala psycholožka, on rozhovor protahoval, neboť čekal na příjezd právního zástupce Mgr. Dimitera Petrova, který se do věci vložil místo mě, neboť já jsem byl nemocen a byl jsem doma. Po příjezdu Mgr. Petrova s ním mluvil po telefonu. Mgr. Petrov se snažil přesvědčit policisty, že exekuce je nezákonná, ti však na to nedbali a jednání s nimi bylo bezvýsledné.
Zásahová jednotka pohrozila panu Novákovi, že do bytu vtrhnou násilím. Pan Novák byl ochoten se policii vzdát a začal odklízet zábrany, které postavil před dveře, byly to krabice s různými věcmi. Zásahová jednotka však zničehonic vyrazila dveře, policisté hodili do bytu asi 4 světelné granáty, které pana Nováka krátkodobě ohlušily o oslepily a poté čtyři policisté vtrhli dovnitř. Pan Novák jim nekladl odpor, zvedl ruce a říkal, že nemá zbraň. V jedné ruce držel telefon, druhou měl prázdnou. Jeden z policistů ho bez varování zasáhl taserem do břicha, což mu způsobilo krevní podlitiny, jak dokládají přiložené fotografie. Policisté ho násilím přetáhli přes krabice, které měl ve vchodu.
Panu Novákovi je 66 let má, vysoký krevní tlak a zásah taserem a násilné jednání policistů mu mohlo způsobit smrt. Připomínám, že podle zákona o policii ČR nemají být donucovací prostředky v takovéto intenzitě používány proti starým a nemocným lidem, což policisté nerespektovali. Policisté se k panu Novákovi chovali hrubě a nezdvořile, tykali mu, nedovolili mu vzít si sebou žádné věci, nasadili mu pouta na rukou a dotáhli ho do připravené sanitky. Ani v sanitce mu nesundali pouta, proto mu ani zdravotníci nemohli v sanitce změřit tlak. Jeden z policistů mu vytrhl mobilní telefon z ruky a začal prohlížet, s kým volal, na což neměl právo. Policisté panu Novákovi nedovolili ani se obléci a tak ho do psychiatrické léčebny přivlekli v domácím oblečení s jednou botou. V bytě zůstala i jeho peněženka, klíče a veškeré dokumenty o jeho soudních sporech.
Poté, co pana Nováka odvezli do léčebny, nechali dveře sanitky otevřené a na něj, který byl oblečen v lehkém domácí oblečení, táhl studený vzduch. Po nějaké době ho odvedli do léčebny a v pokoji ho připoutali k posteli, ačkoliv nekladl odpor. Byt zůstal otevřený, v bytě zůstaly čtyři kočky pana Nováka, které byly v šoku z výbuchu. Pan Novák neví, co se s nimi stalo, jestli je někdo odchytil, nebo jestli se zaběhly.
Celý zásah byl zcela zjevně nepřiměřený, pan Novák má v úmyslu podat na zasahující policisty stížnost na Generální inspekci bezpečnostních sborů.
Ohledně zdravotního stavu pana Nováka nemohu říci zatím podrobnosti, neboť lékaři mi sdělili, že stanovení diagnózy nějaký čas bude trvat.
Dále jsem se byl podívat na byt pana Nováka, dveře byly zabezpečeny náhradním zámkem s razítky exekutorského úřadu pro Prahu 5. Jestli byl byt vyklizen zaměstnanci exekutorského úřadu, případně jestli zůstal po odvozu pana Nováka otevřený, aby kdokoliv mohl odnést vybavení bytu, mi není známo.
Jakmile budu mít další informace, budu média informovat.

S pozdravem JUDr. Norbert Naxera

advokátní kancelář JUDr. Milana Hulíka, Ph.D.

Bolzanova 1, Praha 1

 4,837 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,600 zobrazení celkem,  1,820 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,601 zobrazení celkem,  1,821 zobrazení dnes

Číst více »