Reklama

Konečně název

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vážení čtenáři,

dovoluji si Vám oznámit včerejší konečné rozhodnutí týkající se názvu školy šermu doposud pracovně nazvané „Boj se zbraní i beze zbraně“. Po dlouhých útrapách a zavržení všech možných návrhů, které postrádaly význam, nebo měly vlastní myšlenky, které se s našimi neslučovaly, jsme konečně vymysleli název s původem a myšlenkou. Ve středu 17.1.2018 vznikl název:

Dlouhou dobu jsme přemítali bez úspěchu. Původní návrh starší než rok: Cor Draconis (Srdce draka), ke kterému jsem vyrobil pracovní verzi loga zaváděl na scénickou skupinu, a proto byl s politováním zavržen. Proto nám započalo dlouhé hledání s cílem najít vhodný název a v lednu 2018 skončilo.

Podnázev „ŠKOLA BOJOVÉHO ŠERMU PRAHA“ nám upřesňuje, CO a KDE děláme. Vyučuji Bojový šerm v Praze, dnes v Letohradské ulici na Praze 7.

Hlavní název „POSLEDNÍ ARGUMENT“ vznikl trochu úsměvným způsobem doma u čaje. Neustále jsem chtěl název, který má myšlenku a význam, a tak jsem si čistě náhodou vzpomněl na svůj těžký dlouhý meč, pořizovaný na bitvy v roce 2007. Pokud někdo znáte dlouhé meče pana Kronďáka, budiž mu země lehká, víte jak je těžký (2,4 kg s těžištěm na špičku a krátkým jílce).

Tento meč byl pojmenován „Poslední Argument“ a podle něj v lednu 2018 i škola šermu. Druhý důvod je význam slova argument a jeho využívání. V kombinaci dalších latinských slov např. Argumentum e contrario (přesvědčit sporem), Argumentum ad oculos (přesvědčit druhého beze sporu), mluvíme neustále o tvrzeních, dohadech, obhajobách a sporech a já vyučuji:

pokud je možné sporu se vyhnout,

tak se mu vyhni a snaž se,

ať nikdy nemusíš použít meč ani v sebeobraně,

ovšem pokud taková situace nastane a tasíš,

máš Poslední Argument, abys spor skončil.

Naším cílem není agrese, ale vzácné umění, které se nezneužívá a proto představuji školu pod tímto názvem.

 

 1,326 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat