Reklama

Cesty osudu jsou nepopsatelné!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dneska jsem se rozepsal asi více, než je zdrávo. K tomuto příspěvku mě dovedla úvaha jedné paní (Valerie Zikmundová) a já bych jí chtěl nejen touto cestou poděkovat, ale i něco vysvětlit.

Vážená paní a všichni ostatní, chytrých hlav je snad ještě dost, alespoň pokud sleduji některé skupiny a projevy v nich. Ano, pokud jste to nikde nečetli, tak česi jsou považováni za jeden z nejinteligentnějších národů na planetě, nene top není žert (ani ten od Kundery) to je fakt! Na druhé straně však jsou bohužel také ze všech evropanů nejsnáze prodejní a to už je velký problém. Vysvětlím na příkladu: politik předhazuje krokodýlům své voliče tak dlouho, až si myslí, že se krokodýl nasytil natolik, že jeho nechá na pokoji. To je však bohužel a nebo bohudík špatná filosofie. Možná ne špatná, ale v každém případě nereálná a to stačí k tomu, aby byl následně pozřen.

Náš český problém začal rokem 1989, kdy došlo k takzvané sametové revoluci. Nebyla to sametová revoluce, ale dlouho připravovaný podvod na lidi v součinosti všech silových i zákonodárných složek státu. A pak už se to všechno hezky vezlo na vlně revoluční euforie. Když bylo vše, co bylo snadné rozkrást a zašmelit vysublimováno, nastal problém. Ano velký problém, protože ti co nad tím vším drželi ruku chtěli ještě více a tak se začali sápat po věcech a majetku, který byl soukromý, různými formami, které si v mězičase prostřednictvím nových zákonů, legalizovali. Jako osoba s právním vzděláním jsem upřímně v šoku, kolik zcela špatných zákonů se nalézá ve Sbírce. A to nehovořím o těch, co jsou dědictvím EU! To je už úplně na hlavu postavený. Ale odhasovali jsme si to, v poslaneckých a senátních volbách jsme zvolili naše zástupce, kteří jsou přece na mnohem vyšší inteligenční a morální úrovni než my. No já tedy opravdu nevím, ale ve většině případů si to nemyslím. Kdysi jsem byl v jedné zemi představen jednomu panu poslanci. Stařeček, velmi milý a sympatický muž. Velice chytrý, povídali jsme si tak nějak o všem možném jako dva chlapi bez servítků, on že v Čechách jsou krásné ženy a já zase jinou lichotku na jeho zemi. Už jsme se pak nikdy nepotkali, ale já se druhý den dozvěděl, že tento pan poslanec každý svůj plat dával na charitu, celý svůj plat dával na charitu, na pomoc potřebným. Pokaždé ho znovu zvolili, nikdo neměl šanci proti němu, byl to velký člověk, takový, jací se dnes už nerodí. A je na místě otázka proč? Nikdo z nás není natolik chytrý aby věděl, že do hrobu si nic nevezme? Nene, v tom to nebude. Myslíme si, že budeme žít navěky? Ale fuj, to snad néééé! Už dneska to bohatě stačí! Takže proč vlastně? Protože jsme se neuřili bohužel žít natolik konzumně, že nám nic nestačí. Cíleně jsme k tomu byli vedeni od roku 1989! Spotřeba a zase spotřeba!!! Že my starší vímě, že tudy cesta nevede, je jasné. Máme dobré vzdělání, leč podlehli jsme svodům a to je to špatné. Je třeba se vrátit k Adamovi a Evě. Brát jen to co opravdu potřebujeme a nic více, to více si nechat na zítra. Protože i zítra bude den, kdy budeme chtít přežít!!!

 1,003 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat