Reklama

Kypr: Zbláznilo se to GPS letadel ve vzdušném prostoru kontrolovaném z Nicosie.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Problém se ukazuje ve dvou podobách a to přerušení signálu, nebo mylná pozice. Poplach na příslušných místech, co je důvodem těchto problémů
Vážnému problému v letectví celého východního středomoří čelí celé letectvo, pletou se elektronické systémy určování polohy, jinak zvané GPS.
Jak píše Philelephteros, jak Úřad civilního letectví Kypru, tak Turecka vydaly mimořádná prohlášení pro letecví NOTAM.

 

Speciálně NOTAM co vydalo oddělení civilního letectví Kypru pod číslem A0356/18 vyzdvihuje: Byly zpozorovány piloty letů v našem FIR, přerušení signálu GPS v některých oblastech. Piloti letadel, kteří létají v našem FIR musí dbát zvýšené opatrnosti až do dalších instrukcí. Podle informací novin Philelephteros odbor bezpečnosti letů a nejen v zemích v oblasti, obsahujíc i Kypr se nacházejí ve stavu poplachu, aby zjistily příčinu tohoto vážného problému, který přichází ze strany elektronického určování polohy nebo ze strany některých družic systému GPS, které pokrývají naší oblast.

Problémy s přerušením signálu GPS v našem rajonu byly uvedeny pár krát za poslední dva měsíce, uvádí informace, ale za posledních 48 hodin stouply velmi výrazně upozornění jak od pilotů dopravních tak i soukromých letadel.
Zvláštní je, že ten problém se objevuje v různých místech a také v různých časech severně, jižně a západně od Kypru.
Problém se objevuje dvěma způsoby a to buď úplným přerušením signálu, nebo špatnou polohou. Věc, která vedla k vydání NOTAM ze strany úředních orgánů, z důvodu bezpečnosti letů. Stojí za připomenutí, že všechna letadla mají také náhradní systém určování polohy mimo zmiňované GPS.

Průzkum novin Philelephteros ukazuje, že v této oblasti a v tomto čase létají americké a ruské válečné letadla, která by mohli vytvořit problém i když to v tento okamžik tak nevypadá.
Poznamenáváme, že takové případy jsou jako událost bezpečnosti letového provozu zaznamenávány na mezinárodní úrovni v NASA a ta zaznamenala celosvětově 80 takových případů, z nichž vysvětlení a důvod byl zjištěn jen v 30 případech z těchto celkových 80.

Odkaz na původní zprávu zde:

http://www.protothema.gr/greece/article/772167/kupros-trelathikan-ta-gps-ton-aeroplanon-sto-fir-tis-leukosias-/

 1,110 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat