Reklama

Nevěř nikdy nikomu, ani sám sobě!

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Protože nikdy na tom nemůžeš ani tak málo vydělat, jak moc na tom můžeš prodělat! Památná věta, kterou mi kdysi řekl jeden kamarád, který už dnes není mezi námi. Škoda, opustil nás brzy, zemřel když mu bylo teprve 37 let. Psal se tehdy rok 1977. Úvaha? Myšlenka? Filosofie? Hm, tehdy snad, dnes je to brutální pravda!
Zamýšlím se nad skutečností, že na Slovensku byl zavražděn novinář se svojí snoubenkou. Není to nic hezkého, ale reakce kavárníků byla rychlá a organizovaná. Pominu, že to bylo dle všech příznaků na objednávku. To, co fascinuje, je organizace protestů. A to prosím nejen na Slovensku, ale skoro v celé Evropě.
Zamýšlím se nad prohlášením presidenta Ing Miloše Zemana. Neřekl nic víc, než pravdu, čistou pravdu, kterou stejně věděli všichni, kteří mají o tématu trochu přehled. Mimo to o tom věděla ještě část národa, které to dosud myslí. A reakce ze strany kavárníků? Ano, opět velmi dobře organizovaná na všech frontách.
Zamýšlím se nad průjezdem Nočních vlků Evropou. Pár chlapů. Kterým v žilách koluje krev a ne voda, projedou Evropou a uctí oběti druhé světové války. Nakonec mají být na co hrdí, jejich předkové se obětovali za jejich životy a jejich společné hodnoty. A reakce? Celá kavárna se po celé trase třese odporem, ale to není to nejpodstatnější. Všimněte si zase jejich organizace.
Všechny tři tyto události a mnoho dalších obdobných však spojuje ještě jeden společný jmenovatel. A to jsou sdělovací prostředky, které všem těmto skřekům dávají velký prostor, jako tomu jedinému správnému.
To mě vede dál v mých myšlenkách a to do vlasteneckého tábora v zemích V4. Všiml jsem si jedné maličkosti, ale důležité maličkosti. Vlastenecký tábor je velmi a cíleně rozštěpen a infikován kavárníky. Jsou jako spící buňky a když má dojít k sjednocení, začnou se projevovat svým odporem k tomu sjednocení. A důvody těchto odporů jsou různé, od malicherných až po zásadní. Jedině oni hlásají tu skutečnou pravdu.
Je to ukrutný strach kavárny, pravdoláskařů a sluníčkářů o jejich budoucnost a koryta. Proto investují ohromné sumy do těchto spících buněk a tím zatím zcela zdařile rozkládají vlasteneckou scénu. No asi se ještě neobjevil pořádný vůdce, jako je třeba filipínský president Rodrigo Duterte, který je fyzicky likviduje osobně, nebo je pozve na let helikoptérou a nechá je vystoupit za letu. Mohu s některými jeho kroky a činy vnitřně nesouhlasit z humanitárních důvodů, jinak se ale z praktických důvodů musím ztotožnit s tím, že jeho jednání a činy jsou velmi účinné.
Podle mého názoru je třeba uvedené skupiny fyzicky eliminovat, nikoliv likvidovat, a bude klid. Postavit všechny neziskovky a jim podobné instituce mimo zákon s okamžitým zabavením veškerého majetku a vyvozením trestní odpovědnosti pro každého účastníka.

Karel Kopel

 1,282 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat