Reklama

Nová vláda, nebo předčasné volby? Babiš naštval i komunisty

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Další krok komplikující vznik nové vlády připravil designovaný premiér Andrej Babiš, když se postaral o překvapení v podobě návrhu několika členů nové vlády, o jejichž jména se nepodělil ani se zástupci  KSČM, od nichž chce Babiš získat podporu pro svůj vládní slepenec ve sněmovně.

Předsedu KSČM Vojtěcha Filipa nenaštvalo jen tajnůstkaření Babiše se jmény ministrů ale i se členy správní rady ČEZ, jejichž jmenování mělo být konzultováno se „spojenci“. Podle Vojtěcha Filipa tak Babiš porušil důvěru, která je v případě tak závažné dohody nezbytnou podmínkou.

Vojtěch Filip by dnes měl jednat o této záležitosti  s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem. Definitivně však rozhodnou komunisté o své podpoře na Ústředním výboru KSČM, který se sejde v sobotu 30. června. Přiznal však, že důvěryhodnost ANO je v KSČM silně nalomená. Nevyloučil proto ani možnost předčasných voleb s tím, že i na tuto variantu je KSČM připravena. Podle Filipa by si už měl Babiš uvědomit, že jeho ANO nemá ve sněmovně 101 potřebných hlasů.

 1,195 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,717 zobrazení celkem,  1,937 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,718 zobrazení celkem,  1,938 zobrazení dnes

Číst více »