Reklama

Ruská FSB je v šoku! Národ se po čertech probudil

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Několik lidí v Jakutsku se obrátilo na FSB (ruská federální zpravodajská služba), kde (písemně) zdůvodnili svou nechuť plnit úvěrové povinnosti. Zní to jako paradox, ale ze zákona jsou v právu. Vzhledem k tomu, že úvěr jim poskytly společnosti se sídlem v členských zemích NATO, jde vlastně o finanční pomoc organizacím zaměřeným proti bezpečnosti Ruska, což je podle tamního práva trestný čin a oni by byli spolupachatelé.

Občané Njurbinského okresu ruského Jakutska se obrátili na bezpečnostní složky s oznámením, jehož text je následující: „Já, (jméno a příjmení) jsem si vzal u banky úvěr, ale tehdy jsem nevěděl, že zřizovatelé banky – jsou zahraniční společnosti, jejichž vedení mají sídla v zemích NATO. Nejsem proti tomu splácet úvěr, ale nemohu tak učinit, protože bych se tím dopustil trestného činu podle zákona 275 Trestního kodexu RF – poskytnutí finanční pomoci zahraničnímu státu, mezinárodní či jiné organizaci nebo jejím zástupcům v činnosti, zaměřené proti bezpečnosti Ruské federace“. Dále následuje upřesnění, že od trestní odpovědnosti jsou osvobozené osoby, které o tom informovaly úřady či bezpečnostní struktury.
FSB je z takové drzosti v naprostém šoku. Kontrarozvědka si uvědomuje, že vytvoří – li se precedens, může vypuknout doslova obří skandál. Vše je ovšem sestaveno z právního hlediska velmi gramotně a oznamovatelé jsou formálně v právu.
Vezmeme-li v úvahu, že zřizovatelé síťových společností jsou registrované na Kypru, Kajmanských ostrovech a dalších – jen ne v Ruské federaci, za chvíli nebudou občané platit ani za „komunální služby“.
V internetových sítích je s takovým jednáním naprostý souhlas. „Nepřátelům není třeba pomáhat“ – souhlasí uživatelé internetu.

 943 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,958 zobrazení celkem,  2,178 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,959 zobrazení celkem,  2,179 zobrazení dnes

Číst více »