Reklama

USA s oblibou vyhlašují sankce, když stoupne cena ropy

AUTOR PŘÍSPĚVKU

USA vždy vyhlašují sankce, když začíná stoupat cena ropy a měny, kromě dolaru, se začínají stabilizovat. Po začátku pádu ropných cen padá takřka vzápětí nejen rubl, ale i takové měny jako je euro a juan, uvádí ve svém komentáři na FB Alexandr Kedrov.

Juan a euro padly tímto způsobem poprvé, stejně jako rubl, 1. července 2014. A to přesto, že Číně tehdy nikdo sankce nevyhlašoval, takže není pravděpodobné, že by s poklesem juanu tehdy mohly mít něco společného. Ostatně, ani Evropské unii sankce nikdo nevyhlašoval, přesto šlo euro dolů.

Ropa začala růst, měny zemí se začaly stabilizovat, padá pouze petrololar.

Jakmile cena na ropu začala růst, měny zemí začaly stoupat s ní. Jediný, kdo klesal, byl petrodolar. Z toho ovšem začíná být patrné, z čeho mají obavy USA. Bojí se poznání světa, že vysoká cena na ropu je zhouba pro dolar. Proto v takových chvílích vždy vytvářejí Američané „jiné události“. Tak i tentokrát vidíme, že jakmile jako první poklesla cena ropy, po několika hodinách zahájily USA svůj útok v podobě sankcí.

Není proto vyloučené, že sankce proti jiným zemím pomáhají USA kompenzovat ztráty amerického hospodářství z cen ropy. Což také znamená, že chceme-li „dorazit“ dolar, a tedy i ekonomiku USA – je třeba nanést společný tvrdý úder.

Jestliže OPEK byť na jediný rok omezí těžbu ropy, nebo alespoň nebude informovat média o zvýšení těžby ropy, dolar během tohoto roku zlevní zhruba o polovinu. Naproti tomu, během stejného roku budou měny, například jako turecká lira, ruský rubl, indická rupie, čínský juan či euro – dvojnásobně silné.

A už rozhodně není nezajímavé si povšimnout, že sankce jsou jakoby maskovacím pokusem skrýt fakt, že dolar se vždy při zvýšení cen ropy propadá. Navíc prezident Trump téměř hystericky v poslední době křičí, že bude stíhat OPEK a jeho země, budou-li zvyšovat cenu ropy. Pak je ale dobré se spolu s Alexandrem Kedrovem zeptat: Kdo to vlbec jsou, jakési USA, z hlediska ostatního světa?

 2,412 zobrazení celkem,  4 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,393 zobrazení celkem,  2,613 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,394 zobrazení celkem,  2,614 zobrazení dnes

Číst více »