Reklama

Zpravodajství BW z Donbassu i odjinud ze světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Středa, 15.8.2018:

1; Nepřekvapilo by mě, kdyby Lvovská lidová republika byla první, která naváže styky s Ruskou federací, rozčiluje se bývalý poslanec Nejvyšší rady. Na železničním nádraží ve Lvově znějí hlášení o příjezdu vlaků v ukrajinštině i v ruštině.

2; Kanada dodá Ukrajině ostřelovací pušky. Oficiálním dodavatelem bude kanadská firma PGW Defence Technologies.

3; Setkání Putina s Merkelovou je špatné znamení pro Porošenka. Je velmi příznačné, že se znovu bude ukrajinská otázka projednávat bez Ukrajiny.

4; USA se ubírají po cestě Jihoafrické republiky. Amerika stále více připomíná bojiště mezi krajní pravicí a jejich odpůrci. Svět si pomalu zvyká na to, že na Západě obviňují Rusko i z těch nejnepravděpodobnějších zločinů.

5; „Separatismus zvedá hlavu“. V Dněpropetrovsku zbili příslušníka ATO s manželkou. Zajímavé je, že pachateli byly ženy.

6; Turecko proti USA. Erdogan bojkotuje i-Phone a další americkou elektroniku. Pro nedostatek diplomatických pák se americká vláda uchyluje k výhrůžkám a vydírání.

7; Válka se stěhuje do kosmu. Spojené státy přesouvají útočné zbraně na oběžnou dráhu. Právní základ pro realizaci tohoto programu byl vytvořen Kongresem.

8; Trumpem podepsaný McCainův zákon zmrazil důležitou dohodu mezi Ruskem a USA. Dohoda o otevřeném nebi se stala důležitým krokem na cestě posilování vzájemné důvěry mezi Ruskem a USA.

9; Opuštěná supervelmoc. USA dělají vše pro to, aby zlikvidovaly vzniklý světový řád právě proto, že jej považují za nevýhodný pro svou zemi.

10; Silný dolar Rusku vyhovuje. Pro ruskou vládu je výhodný silný dolar, píše německý hospodářský list Deutsche Wirtschaftsnachrichten. Rusku se tím zvyšují příjmy za prodanou ropu a plyn.

11; Čím je nebezpečný nový polygon NATO v Litvě a z čeho mají Poláci takovou radost? Od podzimu 2018 na teritoriu Litvy začne fungovat první letecký polygon NATO v Pobaltí.

12; Odstrašující vojenský rozpočet USA. Boj s ruským Krymem a pomoc Ukrajině. USA vyčleňují rekordní rozpočet na obranu. A je v něm také rekordní suma pro boj s Ruskem.

13; Tanky v Kamazech? Co vlastně natočil dron na hranici Ruska a Doněcké republiky? OBSE zveřejnila video s nákladními automobily na hranici Ruské federace a Doněcké republiky. Kyjev si okamžitě pospíšil s komentářem, že jde o důkaz vojenské agrese.

14; Poslední přehlídka hlavního velitele. Porošenko končí. Těším se na vojenskou přehlídku v Kyjevě, protože to bude něco opravdu zvláštního.

15; V Japonsku očekávají katastrofální erupci sopky. Japonská vláda vytvořila krizový štáb v souvislosti s nebezpečím katastrofální erupce vulkánu na jihozápadě země.

16; Jaderná světová válka může vypuknout náhodně, píše National Interest. Pozorovací systémy světových mocností si mohou splést použití jaderných a nejaderných zbraní, což může vést k odvetnému úderu.

17; Oranžová (plynová) princezna promluvila o nutnosti změnit ústavu Ukrajiny. Julija Timošenko prohlásila, že Ukrajina potřebuje ústavu, která umožní lidu diktovat svou vůli politikům, a nikoli obráceně.

18; Byla zahájena palba na Gorlovku. Zasažena byla škola. Situace na linii fronty v Doněcké republice se od včerejška vyostřuje.

19; Nepřítel za humny. NATO se zabydluje těsně u hranic Ruska. Vojenská infrastruktura NATO se přiblížila k ruskému území na neslušně blízkou vzdálenost.

20; Úspěšná kariéra: Od vraha židů po hrdinu Ukrajiny. Jak se kolaborant, válečný zločinec a vrah židů změnil v hrdinu a bojovníka za nezávislost. Byla zveřejněna reakce na instalování pomníku Petru Chamčukovi. Nikoho nezajímá, co dělal v letech 1941 až 1943? Chamčuk sloužil v německém policejním praporu Schutzmannschaft nejprve na Ukrajině, potom i v Bělorusku. Tyto prapory byly jedním z hlavních nástrojů Holocaustu v SSSR. Byly využívány pro ostrahu koncentračních táborů, pro fyzickou likvidaci civilního obyvatelstva.

21; Na auta 120%, na whisky 140%. Turecko zavedlo odvetná cla. Válka sankcí a cel mezi Washingtonem a Ankarou vrcholí.

22; Jak a proč se bude měnit kurs rublu? Jen za poslední týden zlevnila ruská měna více než o osm procent.

23; V Kremlu odpověděli na žádost matky teroristy Sencova o jeho omilostnění. My s advokátem budeme přemýšlet, co dál, řekla Sencovova sestra.

24; Ruská federální antimonopolní služba (FAS) neočekává další růst cen benzinu. Na úřadě si myslí, že v roce 2019 nejsou předpoklady pro růst maloobchodních cen benzinu a dalších ropných produktů.

25; Válka bude katastrofa. Generál NATO vyzval Západ, aby si udělal z Ruska partnera. Ale přitom generál NATO Manfred Hofmann věří v „zastrašení“ Ruské federace.

26; Putin je připraven se v nejbližší době setkat s Kim Čong-unem. Prezident Ruska se setká s nejvyšším představitelem KLDR, aby projednali nejdůležitější otázky a dvoustranné vztahy.

27; Ruské úřady mohou zachovat slevy pro důchodce ve starých hranicích důchodového věku. Všechny výhody pro důchodce mohou lidé dostávat při dosažení dnešní hranice důchodového věku i po jeho zvýšení.

28; Somálskou cestou. Ukrajina nezákonně zadržela ruský tanker. Ruskému tankeru Mechanik Pogodin zakázali opustit Chersonský přístav.

29; Ukrajina ztrácí Azovské moře, říká americký expert. Ten prohlásil, že Ukrajina nedokáže samostatně čelit útoku Ruska z moře.

30; Ve Státní dumě navrhují zavedení registrace gyroskútrů (hoverboardů). Poslanec Státní dumy za LDPR (Liberálně-demokratická strana) navrhl zavedení registrace takových osobních elektrických dopravních prostředků jako segway, gyroskútr nebo jednokolek (solowheel).

31; To je fiasko. USA nezvládly roli supermana, říká Zacharova. Byla vymyšlena koncepce výlučnosti USA. Ale dokázaly USA přinášet stabilitu?

32; V Kremlu komentovali možnost omilostnění teroristy Sencova. Sencov byl odsouzen ruským soudem ke dvaceti letům pro obvinění z organizování teroristických činů na Krymu.

33; Maďarsko by mohlo „spolknout“ část Ukrajiny. Ukrajinské úřady se velice strachují o celistvost nejen své země, ale i o bezpečnost svého bohatství.

34; V éře „Spojených států utržených ze řetězu“ se Rusko postavilo na stranu Turecka, píší německá média. Tato politika nemůže pokračovat, prohlásil ruský ministr zahraničí.

35; Krym se definitivně zapojil do ruského finančního systému. Na Krymu bylo zastaveno vydávání karet Visa a MasterCard.

36; Rubl znovu zlevňuje vůči dolaru i euru. Po posílení v pondělí a v úterý pokračoval rubl v oslabování vůči euru a dolaru.

37; Na hranici totálního rozvratu. USA extrémně vážně zničily vztahy s Tureckem. USA dovedly vztahy s Tureckem téměř k úplnému rozvratu. Ankara je hluboce zklamána kroky Washingtonu.

38; V Donbasu zahynul příslušník ukrajinské námořní pěchoty. Informuje o tom velení ukrajinského vojenského námořnictva.

39; Turecko se bude soudit s USA v případě odmítnutí dodávek F-35. Turecko využije právní opatření proti USA, pokud zablokují dodávky stíhaček F-35.

40; Před sto lety vtrhly USA na území Ruska. Jak to pro agresora skončilo? Přesně před sto lety, 15. srpna 1918 Státní department USA oficiálně oznámil přerušení diplomatických styků s Ruskem.

41; Šojgu promluvil o nutnosti vybudování základny ruského vojenského námořnictva v Dagestánu. Důležitá bude otázka organizace opravy a servisu plavidel Kaspické flotily.

42; Tohle je obrovská chyba. Zacharova kritizovala OSN za „Bílé přílby“. Na ruském ministerstvu zahraničí označili činnost Bílých přileb za prvek velké informační kampaně zaměřené na očerňování syrského politického vedení.

43; Ukrajinským geologům došly peníze na průzkumné vrty v Černém moři. Roční rozpočet společnosti Gosgeonědr na geologický průzkum činí pouhých 100 milionů hřiven.

44; Konec „Karatele“. Americká armáda se zbavuje „chytrého“ granátometu. Ukončení programu umožní Pentagonu ušetřit 2,3 miliardy dolarů.

45; Zacharova komentovala dodávky amerických zbraní na Ukrajinu. Dodávky smrtících zbraní na Ukrajinu vyhovují politikům, kteří nemají zájem o mírové urovnání konfliktu na Ukrajině.

46; Byly zveřejněny šokující záběry. Ukrajinský poslanec ve městě Novoukrajinka v Kirovogradské oblasti Alexandr Molčenko mořil syna hladem. Otec dítěte tvrdí, že případ je zpolitizovaný a že v nemocnici prováděli na jeho synovi experimenty. Lékaři konstatují, že dítě e podvyživené, ale jinak zdravé. Bude se rozhodovat i o osudu dalších tří dětí v této rodině.

47; Rusko vydá do Arménie hollywoodského producenta. Nejvyšší soud Ruska ve středu uznal za zákonné rozhodnutí Generální prokuratury o vydání hollywoodského filmového producenta Stěpana Martyrosjana do Arménie, kde probíhá trestní řízení pro podvod.

48; Ukrajina se v případě blokády ukrajinských obchodních plavidel ze strany Ruska může obrátit na NATO se žádostí o námořní konvoj, říká Tuka. Ukrajina se také může obrátit na Radu bezpečnosti OSN se žádostí o poskytnutí doprovodného námořního konvoje pro plavby do Azovského moře.

49; Putin je očekáván na svatbě rakouského ministra zahraničí, píše Kronen-Zeitung. V souvislosti s možným příjezdem hosta absolvují rakouské bezpečnostní síly důkladnou přípravu.

50; Ukrajinku vyhnali z EU kvůli protivládní činnosti jejího muže. Občanku Ukrajiny zapsali do Schengenského informačního systému, což povede k okamžitému vyhoštění z EU.

51; Situace na frontách v Doněcké republice se výrazně vyostřila. Nejsložitější je situace v oblasti Mariupolu. Okupační síly masivně ostřelovaly čtyři obce.

52; Počet obětí ostřelování obce Kominternovo na jihu Doněcké republiky stoupl na dvě.

53; Taky jedna z cest „do Evropy“… V Kyjevě byla otevřena kavárna s nahými servírkami. Atmosféra zde připomíná druhořadý nevěstinec.

54; Speciální skupina SBU, která unášela lidi v Oděse, dorazila do Luganské oblasti, aby zahájila čistky. Informuje o tom tisková služba luganského ministerstva státní bezpečnosti.

55; Na poslankyni velmi skromná svatba, píší média o svatbě Natalie Poklonské, kterou poslankyně oslavila v restauraci se srbskou kuchyní v Jaltě.

56; V Lotyšsku chtějí přežít díky úrodě cukrové řepy a slunečnic z Ruska. Lotyšský tranzitní přístav Liepaja Bulk Terminal spoléhá na „agresora“.

57; Ruští kosmonauti vystoupili do otevřeného kosmu. Dnes večer dva ruští kosmonauti pracují v otevřeném kosmu. Mise potrvá 7 hodin.

58; Nejvyšší rada se chrání před lidmi: 190 metrů ostnatého drátu už bylo objednáno. Plot vznikne na Bankovní ulici, kde jsou umístěny výbory parlamentu a kancelář pro veřejnost.

59; V Moskvě je hotové peklo! Na ruské hlavní město se přesunul mohutný uragán. Černé bouřkové mraky visí nad Moskvou, ministerstvo pro mimořádné situace varuje Moskvany před nebezpečím.

60; Americký transgender se může stát guvernérem. Dvaašedesátiletý transgender bude bojovat o funkci guvernéra ve státě Vermont.

61; Sýrie: Nebezpečná práce ruských vojenských poradců a jejich svěřenců. Byla zveřejněna nová reportáž ze Sýrie.

62; Bendera a Bandera není totéž. Rusofobka Nicoj je v šoku kvůli „nevědomosti“ ukrajinských dětí. Navzdory tomu, že celému národu cpou cizorodou propagandu do hlav, logicky dochází k odtržení obyvatelstva od současné ukrajinské moci.

63; Británie oznámila „zastavení“ ruských Su-24 nad Černým mořem. Dvě britské stíhačky Eurofighter v pondělí vyprovodily ruské Su-24.

64; Na přehlídce v Kyjevě poprvé předvedou dopravní letoun An-178. Hlavně aby to nebylo to poslední, co návštěvníci přehlídky ve svém životě uvidí…

65; Podrobnosti ze smrti příslušníka ukrajinské námořní pěchoty: Právě se myl v improvizované sprše. Zraněno bylo několik dalších vojáků nacházejících se tamtéž, včetně jedné dívky, jejíž přítomnost se bude muset ještě vysvětlit.

Zdroj: rusvesna.su

Autor. B. Weitingrová

 860 zobrazení celkem,  4 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,244 zobrazení celkem,  2,464 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,245 zobrazení celkem,  2,465 zobrazení dnes

Číst více »