Reklama

Srbský prezident Alexandr Vučič žádá NATO, aby zklidnilo aroganci kosovských Albánců

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Srbský prezident Alexandr Vučič se obrátil na velení NATO, aby zklidnilo drzost kosovských Albánců. Jde o  přítomnost kosovských ozbrojenců u srbské příhraniční vodní nádrže «Gazivode», což je nádrž pro vodní elektrárnu, základní energetický zdroj Srbska na hranici s Kosovem, na níž už má Kosovo delší dobu zálusk.

Hashim Thaçi

Ukázalo se, že «manévry» kosovských ozbrojenců jsou především provokací, které se zúčastnil i lídr kosovských Albánců Hashim Thaçi, kterého měli tito ozbrojenci jakoby «doprovázet» . Ten se projížděl  v blízkosti nádrže s bohorovým úsměvem.

Připomeňme, že srbský prezident Alexandr Vučič vyhlásil mobilizaci vojenských složek armády i ministerstva vnitra, vzhledem k přítomnosti speciálních jednotek jen částečně uznané Republiky Kosovo. Domnívat se, že šlo o planý poplach rozhodně nelze, protože případný útok na klíčový energetický zdroj pro Srbsko by způsobil nedozírné škody Republice Srbsko a jejím lidem. Navíc bylo důležité dát najevo, že Srbsko rozhodně nemíní podobnou aroganci přehlížet.

Prezident Vučič zatím stav mobilizace neodvolal, lze však předpokládat, že nedojde-li k dalším provokacím, bude v krátké době stav mobilizace ukončen. Hashim Thaçi, kterého dosadili do křesla západní «spojenci», a který byl dříve podezřelý z obchodování s lidskými orgány, z blízkosti nádrže už odjel.

 

 1,474 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat