Reklama

Zacharčenko byl zavražděn za 1,5 tisíce dolarů zařízením americké výroby a dodaným Američany

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Prezident samovyhlášené Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko byl zavražděn za 2,5 tisíce amerických dolarů, z nichž museli vrazi 1000 dolarů odevzdat prostředníkovi. Oba muži byli občany DLR a nebyla to jejich první akce. Zacharčenko byl zavražděn americkým zařízením které dodaly vrahům americké zpravodajské služby, říká jeden z nich.

Jednoho ze dvou mužů, jejichž jména zatím nebyla zveřejněna, ukázala doněcká a ruská média. Ten ukazoval, jak bylo zařízení instalováno a jak obě akce provedli. Informoval podrobně také o vraždě Motoroly, kterému výbušné zařízení umístil se svým společníkem ve výtahu v domě, kde si Motorola s rodinou pronajímal byt. Za to dostali tehdy 3500 USD. Pak asi zadavatelé zjistili, že se vrazi spokojí i s měnší částkou, určitou roli mohlo sehrát i vydírání. Celkem tedy muži dostali za vraždu dvou lídrů Doněcké lidové republiky 5 tisíc amerických dolarů.

Podle vrahových slov, bylo zařízení americké výroby a vrahovu kumpánovi předal zařízení zástupce americké zpravodajské služby. Do jaké míry je to pravda, potvrdí soud, ale zdá se, že muž byl ochoten prodat své kumpány za mírnější trest. 

 4,943 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat