Reklama

Rusko mění migrační politiku zejména vůči krajanům, ale nejen vůči nim

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vladimír Putin podepsal koncepci nové migrační politiky Ruské federace. Prezident s ní vystoupil na VI. Světovém kongresu ruských krajanů v zahraničí. Rusko téím radikálně mění svůj postoj k migraci i ke krajanům.

«Ona (koncepce) je zaměřena na vytvoření komfortních podmínek pro trvalé přesídlení ruských krajanů ze zahraničí, a také na vytvoření exaktních pravidel pro vjezd, právo na pobyt, na práci, pro získání občanství», řekl účastníkům prezident Putin, který právě toho dne novou koncepci podepsal.

Rusko si podle prezidenta Putina přeje, aby mladí krajané neztráceli své ruské kořeny. Jak řekl, vznikla nyní ve světě komplikovaná situace, kdy se podrývají základy mezinárodního práva a porušují se mnohaleté dohody. V mnoha zemích narůstá rusofobie a další formy krajně agresivní nesnášenlivosti. Jako příklad uvedl prezident situaci na Ukrajině či v zemích Pobaltí. Zdůraznil, že v těch zemích se přepisují dějiny, vede se boj s pomníky a s ruským jazykem. Lidé ruského nebo proruského světa jsou často zastrašováni nebo prostě terorizovaní.

Krajanům, kteří jsou pod tlakem pro svou ruskost, zabezpečí Rusko jejich ochranu a udělí jim azyl

«Přirozená snaha pro každého člověka zachovat své národní kořeny je označována za separatizmus. Právo na svobodu slova, na ochranu svých tradic je hrubě popíráno», pokračoval Putin. Zdůraznil, že se to dotýká bezprostředně života občanů.

«Rádi uvítáme ty, kdo k nám budou chtít přijet na dočasný pobyt, i ty, kteří se rozhodnou přijmout ruské občanství nebo se přestěhovat do Ruska natrvalo. Ti, kdo jsou nezákonně pronásledováni, komu hrozí nebezpečí, uděláme vše pro to, abychom zabezpečili jejich ochranu a poskytli jim azyl», prohlásil prezident.

Velký důraz klade prezident na práci s ruskou mládeží, která by podle něj neměla ztrácet své kořeny. Chceme, aby co nejvíce našich mladých krajanů mohli cestovat do Ruska, seznámit se s jejími úspěchy  s jeho současným životem», řekl prezident. 

Zvažuje se také, že by krajané, kteří mají ruské kořeny, ale z konkrétních důvodů – například  věku – se nechtějí natrvalo přestěhovat, by měli mít podle prezidenta možnost bez problémů navštěvovat Rusko s ruským pasem, bez potřeby se starat o víza. 

Zdroj: ISSTRAS

 1,122 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,034 zobrazení celkem,  2,254 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,035 zobrazení celkem,  2,255 zobrazení dnes

Číst více »