Reklama

V Kyjevě hoří ministerská budova

AUTOR PŘÍSPĚVKU

V centru ukrajinské metropole hoří Ministerstvo pro sociální politiku.  Hasiči a policie urychleně evakuovali lidi z budovy. Příčiny požáru zatím nejsou známé.

Zatím probíhá šetření, zda šlo o technickou závadu, nedbalost nebo úmysl. Možná se někdo naštval na (a)sociální situaci, která v zemi panuje. Lze však předpokládat, že z toho opět bude obviněna už legendární „ruka Kremlu“.

Před několika dny došlo na Ukrajině k výbuchu zbojních a muničních skladů, kde byly mj. i rakety k ruskému systému BUK. Nicméně, stalo se to krátce poté, co se NATO rozhodlo provést kontrolu skladovaných zbraní na Ukrajině. Zejména těch dodaných. Vzhledem k tomu, že není tajemstvím, jak ukrajinští vojáci obchodují čile s DLR a prodávají opolčencům a vojákům Doněcké lidové republiky i zbraně „z dovozu“, není divu, že by se počty na papíře zjevně lišily od reálu.  Takový výbuch může zakrýt leccos.

Ani na ministerstvu nemusí být hypoteticky požár náhodný. Je otázkou, kolik a jakých dokumentů „shoří“ tentokrát v Kyjevských plamenech.

 809 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat