Reklama

Zpravodajská svodka B. Weitingerové z Donbassu i odjinud

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Pondělí, 22.10.2018: 1; Trump ukáže světu „milostné dopisy“ od severokorejského prezidenta. Prezident Trump slíbil, že ukáže dopisy, které dostával od lídra KLDR Kim Čong-una.

2; V USA se během večírku propadla podlaha. Zraněno bylo 30 lidí. Soukromý dům nevydržel zátěž hostů a podlaha v přízemí se propadla do sklepa.

3; Washington, Čína, Pentagon, Rubikon… a „kaspická monstra“. Nedávno Mike Pence pronesl projev, který analytici okamžitě označili za „strategický“, „přelomový“ či epochální. A ne nadarmo.

4; Rozvrácená země je cena za to, že se někomu nelíbil Janukovič. Existovala přece zcela zákonná cesta jak změnit Ukrajinu… Janukovič byl prezident na houby, ale zákonně zvolený. A všechno je lepší než to, co mají na Ukrajině dnes. Odvolat ho bylo třeba ve volbách, ať už řádných či mimořádných. Janukovič byl špatný, a tak jsme si zvolili něco ještě mnohem horšího. Úžasná logika. A nyní se zamyslete: Za Janukoviče existovala opozice a nikdo ji nepronásledoval. A dnes?

5; Genderová spravedlnost? Ale houby! Válka proti rodině a dětem! My jsme to v Rusku už prožili na příkladu aplikace juvenilní justice.

6; Moskva bude považovat útok na Bělorusko za přepadení Ruska, říká velvyslanec v Moskvě.Takto komentoval velvyslanec myšlenku rozmístění stálé vojenské základny USA v Polsku.

7; Obejde se Lnový svět“ Elona Muska bez ropy a plynu? Proč Američané agresivně obnovují status Spojených států jako světové benzinové pumpy?

8; Západ nadále praktikuje křižácké výpravy. Nyní ve jménu „liberálního řádu“. Nyní místo víry slouží jako záminka pro vměšování do vnitřních záležitostí jiných zemí obrana liberálního řádu.

9; O pěti hlavních chybách ruských lidí na Ukrajině. Co by měla ruská politická menšina v nynější situaci na Ukrajině dělat? Velkou chybou bylo svěřit péči o „ruský svět“ jediné straně – Straně regionů. Nad současnou Ukrajinou se zamýšlí Jurij Tkačov.

10; Tento svět se mění. Tendence k rozumu, pravdě, růstu osobnosti začíná být silnější než touha po krásném životě, sytosti a drahých cetkách.

11; Jak se vědci snaží odvrátit potravinovou krizi. Výrobci pšenice budou každým rokem přicházet o stále větší část úrody kvůli hmyzím škůdcům.

12; Popere se ruská elita se svým koloniálním vědomím? Klíčovým slovem politické sezóny je „průlom“. Bude Rusko samostatným hráčem usilujícím o soběstačnost země, nebo surovinovým přívěskem Západu?

13; Trest smrti. Kdy už to jinak nejde? Proč bychom za žádných okolností neměli zavádět trest smrti?

14; Tyranie pod vlajkami EU. V Moldávii likvidují opozičníky. Ve městě už propustili několik lidí, kteří byli proti současné vládnoucí moci a kterým se „stýskalo po SSSR“.

15; Mentálně zaostalý politik vykládal Ukrajincům o světlých zítřcích. Současná ukrajinská moc zahnala lidi do kouta a málokdo z Ukrajinců může počítat s „bezmračnou budoucností“.

16; Ukrajinská vojenská námořní flotila. Chcete zničit zemi? Darujte jí fregatu. Ukrajina bude muset trvale platit Američanům za opravy lodí, náhradní díly, munici a podobně.

17; Jaderná strategie očima západních analytiků. V novém vydání časopisu Foreign Affairs se objevil nový zajímavý materiál věnovaný tématice jaderné politiky Ruska.

18; Smrtelně nebezpečný kousek. Ruští kaskadéři dokáží nemožné. Společnost Bankai Organization spolu s týmem CRAMPER® vytvořili skutečně unikátní vidoeprojekt.

19; Na ruském ministerstvu obrany informovali, jak se Kyjev pokoušel zablokovat účty Černomořské flotily na Krymu. Informace o hrozbě zablokování peněžních prostředků na účtech Černomořské flotily během „krymského jara“ a tom, jak se ji podařilo odstranit.

20; Ukrajinské Su-25 proletěly v extrémně malé výšce. 16. října stíhačka Su-27 havarovala ve Vinnické oblasti během cvičení „Čisté nebe 2018“.

21; Zemřel diverzant, který zabránil Hitlerovi ve vytvoření jaderné bomby. V roce 1943 Renneberg, kterému bylo v té době 23 let, vedl operaci pod kódovým označením Gunnerside známé také jako „Operace Telemark“.

22; K hranicím Spojených států se pohybuje mnohatisícová karavana migrantů. Lidé dovedení bídou k zoufalství jsou pevně rozhodnuti dostat se do USA.

23; Na Kamčatce začne fungovat superradar, který bude zachycovat neviditelná letadla. V nejbližší době bude zařízení uvedeno do provozu.

24; Ruské letecké společnosti mohou přerušit činnost. Ruské společnosti mohou přerušit činnost kvůli plánům ministerstva dopravy o přesunu serverů pro prodej lístků do Ruské federace.

25; „Hry nepokořených“. Vrazi z ukrajinské armády získali zlato a bronz a vyfotografovali se s princem Harrym. V Austrálii začaly sportovní soutěže pro vojáky s názvem „Invictus Games“. Tým vrahů z Donbasu už stihl vybojovat dvě medaile.

26; V USA přestaly rodit i černošky a Latinoameričanky. Úřady bijí na poplach. Demografická krize dostihla i „baštu blahobytu“.

27; Rusové vybrali novináře, kterým věří. Informuje o tom zpráva „Obraz novináře v masovém vědomí Rusů“ vypracované výzkumnou skupinou CIRKON.

28; Přišly nové informace o stavu zraněných studentů kerčské internátní školy evakuovaných do Moskvy. Ve Vědeckovýzkumném ústavu urgentní dětské chirurgie a traumatologie se nachází osm mladistvých dívek ve věku od 14 do 20 let.

29; Americké penzijní fondy nakoupily ruská aktiva za 1,5 miliardy dolarů. Největší penzijní fondy USA nespěchají s prodejem ruských aktiv navzdory sankcím a příslušným rizikům.

30; V Kanadě dva dny po legalizaci došla marihuana. Policie musela hlídat místa prodeje a pacifikovat ty, na které se nedostalo.

31; Elon Musk zveřejnil datum spuštění tunelu Hyperloop. Podle slov šéfa společnosti SpaceX je tunel téměř hotový.

32; „Ostřelovači Kremlu zahájili sezónu lovu na ukrajinskou armádu“. Během dvou týdnů se přijela skupina snad jedenácti, snad patnácti lidí, kteří se na nás učí vraždit, klepe se strachem voják ukrajinské armády.

33; Opice makak rhesus ukamenovaly cihlami k smrti staršího muže. Tyto opice jsou skuteční zločinci a musejí za to zaplatit, požaduje bratr oběti. V indickém státě Uttarpradéš napadly opice muže sbírajícího klestí cihlami z opuštěného domu.

34; V Ruské pravoslavné církvi komentovali informaci o návštěvě římského papeže v Moskvě. Populární kanál Nezygar informoval, že Ruská pravoslavná církev připravuje návštěvu římského papeže v Moskvě na květen 2019. Církev informaci odmítla.

35; V Krivém Rogu byla objevena ilegální továrna na munici. O odhalení ilegální výroby informoval první náměstek šéfa národní policie Ukrajiny.

36; MMF požaduje zvýšení cen. Na to já nikdy nepřistoupím. Ukrajinci vzpomínají na interview s Janukovičem z roku 2013. A také si vzpomínají na výzvu Majdanu pronesenou Jaceňukem: „Od Janukoviče požadovali snížení tarifů o 30% a od té doby se zvýšily o tisíc procent!“. Kde je pravda, Ukrajinci dnes už velmi dobře vědí.

37; V Polsku bourají pomník vděčnosti Rudé armádě. Památník začali bourat minulý týden ve středu, avšak v okamžiku, kdy byl pomník nevratně poškozen, dělníci práci zastavili.

38; V Norsku našli u lékaře z OSN skrýš s dopingem. Sportovci z Tromsø vybojovali na Olympiádě 2018 sedm medailí, což byl nejlepší výsledek mezi zástupci různých měst Norska.

39; Plovoucí plantáž konopí vzali útokem v Archangelsku. Tři dříve trestaní místní obyvatelé vybudovali plovoucí plantáž na hausbótu kotvícím u břehů řeky Kuzněčicha.

40; V Kremlu vysvětlili Putinova slova o ráji po jaderných úderech. „My jako mučedníci se dostaneme do ráje a oni prostě pochcípají“, pravil tehdy Vladimir Putin. Šlo především o tom, že Rusko si neklade nárok na preventivní jaderný úder.

41; Armáda Doněcké republiky bude likvidovat pozice ukrajinské armády prostřednictvím odvetné palby. Rozvědka Doněcké republiky odhalila všechny pozice ukrajinského dělostřelectva, které pálí v rozporu se všemi dohodami často na obytné zóny obcí.

42; Ukrajinští vojáci upustili při nakládání tank na železniční nástupiště. K incidentu došlo v okolí stanice Rubežnoje. Jeden voják zahynul dři byli zraněni. O události informuje podplukovník Andrej Maročko.

43; Je v Armjansku všechno v pořádku? Připomeňme, že v noci na 24. srpna v Armjansku a přilehlých obcích došlo k technogenní havárii. Do vzduchu se dostala neznámá látka s kyselou reakcí. V důsledku spadu hynuly rostliny a kovové konstrukce se pokryly rzí. Lidé měli problémy s dýcháním, zvýšenou teplotu, alergie a puchýře u dětí.

44; Každou noc se mi zdálo o bojích. Ukrajinští !dobrovolníci“ oplakávají padlého „kyborga“. V noci náhle zemřel obránce doněckého letiště, lamentuje vedoucí Centra pomoci pro účastníky ATO při chersonské oblastní administrativě.

45; Putin podepsal speciální výnos ve vztahu k Ukrajině. Je připraven jako odpověď na nepřátelské a mezinárodnímu právu odporující kroky Ukrajiny.

46; Život ve vězení, Mamajev a Kokorin myjí dobrovolně záchody a stojí ve frontě na posilovnu. Život fotbalistů ve vězení probíhá – jak sami říkají – v pokání. Mamajeva například pravidelně chodí do kostela.

47; Význam Athosu se přeceňuje, říká Ruská pravoslavná církev. Vztah k Athosu jako jedinému duchovně-asketickému centru je v celém světovém pravoslaví poněkud přeceňován.

48; Paralelní realita. Na Ukrajině chtějí přejmenovat Krym. Podle slov ukrajinského poslance Refata Čubarova skupina připravila návrh změn ukrajinské ústavy, kde má Krym dostat jiný oficiální název.

49; Mohly tajné služby, detekční rámy u vstupu nebo soukromá ochranka zabránit kerčské tragédii? Ve stavu transu mohl vrah zabíjet lidi kdekoli. V kavárně, v obchodě, v kině… Byl na to naprogramovaný.

50; Ve Státní dumě informovali o zvláštních opatřeních vůči Ukrajině. Putin podepsal výnos o zvláštních ekonomických opatřeních v souvislosti s nepřátelskými kroky Ukrajiny vůči Rusům.

51; V Kyjevě byl za loupež a vraždu zadržen karatel z batalionu Šejcha Mansúra. V Kyjevě byl už podruhé zadržen Salman Sajnarojev původem z Ingušska.

52; Polské ministerstvo zahraničí obvinilo Rusko z porušení smlouvy s NATO. Polský ministr zahraničí Jacek Czaputowicz obvinil Moskvu z porušení aktu Rusko-NATO.

53; Sevastopol vždy patřil k Rusku. Informoval o tom Vladimir Putin na setkání se starostou Moskvy Sergejem Sobjaninem. Přičlenění Sevastopolu k Ukrajině v roce 1954 bylo protiústavní.

54; V Kremlu nevidí žádné reálné kroky USA směřující k odstoupení USA od smlouvy o raketách. Americké úřady zatím nepodnikly žádné kroky ohledně odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket krátkého a středního doletu.

55; Bartoloměj informoval o „černé propagandě Rusů“, která „útočí na Konstantinopolský patriarchát“. Konstantinopolský patriarcha Bartoloměj prohlásil, že neustoupí v otázce poskytnutí autokefalie církvi na Ukrajině.

56; Porošenko: Cena plynu pro obyvatelstvo se snižovat nebude, aby se země nedostala do ruského područí. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko během setkání s Účetní komorou Ukrajiny ujistil, že cena plynu se snižovat nebude.

57; Na Krymu odpověděli na „pitomou iniciativu“ poslance Nejvyšší rady přejmenovat Republiku. Na Krymu už jsou dávno zvyklí na podobné „pitomé iniciativy“ a neberou je vážně.

58; V Radě bezpečnosti informovali, jak proběhlo setkání Patruševa a Trumpova asistenta. Setkání Patruševa a Boltona proběhlo v Moskvě.

59; Ukrajinu strčí do kapsy už i Honduras. Medvedčuk vysvětlil chudobu Ukrajinců. Podle říjnové zprávy MMF je Ukrajina nejchudším státem Evropy. Viktor Medvedčuk prohlásil, že přání ukrajinské moci získávat úvěry od MMF se stalo příčinou likvidace hospodářství země a chudoby Ukrajinců.

60; Byly zveřejněny ukrajinské výrobky, na které se mohou vztahovat nové ruské sankce. Nehledě na politické neshody udržuje Rusko s Ukrajinou stále ještě mnoho obchodně-ekonomických vztahů.

61; Ve Lvově byl unesen Turek. Informace o únosu člověka přišla na haličský okrsek policie 21. října večer.

62; Volejte psychiatry! Na internetu reagují na návrh Ukrajiny přejmenovat Krym. Uživatelé internetu navrhují přejmenovat Ukrajinu. Mohla by se opět jmenovat Kyjevská Rus…

63; Státní duma chystá trest pro samostatně výdělečné občany, kteří neplatí daně. Experiment může proběhnout od 1. ledna 2019 do 31. prosince 2028 ve čtyřech subjektech Ruské federace.

64; Trumpův poradce promluvil o možnosti jaderného úderu USA na KLDR. Bolton prozradil hlavní směr politiky USA v korejské otázce.

65; Kreml komentoval informaci o přípravě setkání Putina a Trumpa. Bolton po setkání s Patruševem prohlásil, že s ním projednal možnost nového setkání obou prezidentů.

66; Rusofobní džihád v podání Germana Grefa? Šéf Sberbanky German Gref přišel na to, čeho je potřeba zbavit ruské vzdělávání. Potřebujeme všechny obory, potřebujeme všechny talenty a vlohy, Ale nepotřebujeme matematické školy. Je to přežitek z minulosti. Jsem kategoricky proti matematickým školám.

67; Kadyrov komentoval připojení Ukrajiny k protiruským sankcím EU. Ukrajina schválila sankce EU vůči Rusku. Ukrajina se podbízí, ale stejně ji nikam nevezmou. Rusko, Ukrajina a Bělorusko byly a budou jednotní při plné samostatnosti a státní suverenitě každé země.

68; Trumpův poradce komentoval možnost rozmístění amerických raket v Evropě. USA ještě neschválily rozhodnutí o rozmístění raket schopných rychle zasáhnout Moskvu.

69; Je to prostě byznys. Trump odsuzuje vraždu saúdského novináře, ale nechce přijít o investice. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že není spokojen s vysvětlením Saúdské Arábie o vraždě saúdského novináře.

70; Donbas: V rizikové zóně funguje specnaz ministerstva uhlí a energetiky Doněcké republiky. V mimořádných situacích musí republikoví energetici přivolat na pomoc Skupinu operativní reakce ministerstva.

71; Jak Rusko může odpovědět na odstoupení USA od Smlouvy o raketách? Rusko musí adekvátně odpovědět v případě, že USA skutečně vypovědí Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Zdroj: rusvesna.su

 868 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat