Reklama

Kdo dává peníze migrantům na platební karty a proč se to tají? Rozhořčené Maďarsko chce po Evropské komisi odpověď.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Maďarské politické strany Fidesz a Křesťanskodemokratická lidová strana požadují po Evropské komisi odpověď na otázku předplacených debetních karet, které jsou údajně právě EK vydávány migrantům. Uvádí to maďarský list Hungary Journal.

Během minulého týdne, mluvil předseda výboru pro obranu maďarského parlamentu Lajos Kósa (Fidezs) o desítkách tisíc předplacených debetních karet, které získali migranti díky Evropské komisi a Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, píše zmíněný portál.

Migranti jdou přes srbsko-maďarskou hranici pěšky do Rakouska a Německa

Podle Hungary Journal byly platební karty používány na «obnovené balkánské migrační cestě». Evropská komise má vysvětlit původ karet, částky, které na ně byly vloženy, kým byly vloženy, a také důvod, proč to vše bylo drženo v tajnosti.

Zmíněné platební karty jsou údajně pořizovány a dotovány z peněz Evropské unie, OSN a peněz nechvalně známého amerického finančníka George Sorose. Maďarsko ostatně už nejednou konstatovalo, že se velmi stydí za Sorose, který má ve svém původu maďarsko-židovské kořeny. Evidentně má k tomu další důvod.

Maďarské vládní strany očekávají informace o zdrojích a osobách, které financují desítky tisíc migrantů při jejich cestě k jižním hranicím Evropy. Už proto, že se může jednat i o způsob financování terorismu, píše portál s odkazem na mluvčího maďarské koalice Istvána Hollika.

 1,013 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat