Reklama

Ukrajinu zasáhl «chladomor». V teplých prostorách sídlí jen prezident, vláda a parlament

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dejte nám teplo!   Zachraňte nás! Naše děti strádají chladem. To jsou hesla, s nimiž vyšli Ukrajinci do ulic v řadě měst.  Ukrajina nemá peníze, přesto nakupuje z Evropy reversní dražší plyn nebo rovněž dražší zkapalněný plyn od USA, který je o 100 USD na tisíc kubíků dražší než ruský. Ukrajina peníze na nákup plynu nemá – lidé jsou jí lhostejní.

Místní obsadili násilím kotelny a pustili si teplo. Chladem jsou zasaženy nemocnice i školy. Dokonce  v 38 porodnicích topení nefunguje. Více než 70 školek a zhruba stejný počet škol je také bez tepla. Tentokrát to neskrývají ani ukrajinská média.

Zhruba milion lidí je v současné chvíli bez tepla. Lidé v osmi ukrajinských městech vyšli do ulic. Dožadují se jediné věci – tepla. A teplo je v městských aglomeracích závislé na plynu, kterého se nyní nedostává. Naftogaz je parazitující struktura. Jen za minulý rok vyplatilo vedení tohoto ukrajinského plynového giganta všem příbuzným a známým v různých komisích 43 milionů dolarů. Ale na nákup plynu prý nejsou peníze. Běžný obraz pro denšní Ukrajinu.

Miliony Ukrajinců jsou rukojmím nejen společnosti Naftogaz, ale celé vlády.  Paradoxní je, že podle ukrajinského vedení Ukrajina nekupuje ani kubík ruského plynu, ale nakupuje ho v Evropě. Situace je však «poněkud» jiná. Ukrajina nakupuje plyn ze Slovenska, kterému prodává Rusko plyn za 200 USD za tisíc kubíků a virtuálním reversem ho přeprodává Ukrajině za 302 USD. Ve skutečnosti k tranzitu plynu do Evropa, za který dostává Ukrajina od Ruska peníze, ani nedochází. Tu část, kterou Ukrajina reversem kupuje od Evropy spotřebovává hned za hranicí Ruska.

Jinými slovy – jak z Evropy tak za USA je plyn pro Ukrajinu dražší, ale aby Porošenko a jemu podobní, mohli krást s tichým souhlasem strýčka Sama a okrádat svůj národ – o který nikomu z nich nejde, je Ukrajinská vrchnost rozhodnutá sdedřít svůj národ na samou dřeň a zbytek nechat pomrznout.

 3,925 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat