Reklama

Zpravodajská svodka B. Weitingerové z Donbassu a ze světa

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Středa, 28.11.2018: 1; Bojovníci Doněcké republiky a sdružení Angel plnili důležitou misi pod palbou ukrajinské armády. Dokonce i přes den jsou v Kominternovu dobře slyšitelné výstřely ze strany ukrajinských pozic.

2; Ukrajinská armáda provedla mohutný úder na území Luganské republiky. Podle informací korespondenta v Lugansku směřovalo mohutné ostřelování na okolí silnice Bachmutka.

3; Ruští miliardáři utratí na infrastrukturu dva biliony rublů. Ruští miliardáři slíbili, že budou investovat kolem dvou bilionů rublů do infrastrukturních projektů.

4; Porošenko vysvětlil své rozhodnutí o válečném stavu. Prohlásil, že nutnost zavedení válečného stavu na Ukrajině byla vyvolána hrozbou plnohodnotné války s Ruskem.

5; V USA obvinili ruská média z toho, že mluví pravdu. Bývalá náměstkyně ministra vnitřní bezpečnosti USA Susanne Spaulding obvinila ruská média z toho, že mluví pravdu, aby očernila a oslabila Američany.

6; Zastrašit ruské tankisty. Tábor ozbrojenců Pravého sektoru se objeví na hranici s Podněsterskou republikou a Moldávií. Ukrajinští nacionalisté rádi vyvolávají hromadné rvačky a za tímto účelem pronikají i na moldavské území.

7; Doněcká republika: útoky, diverze a zajetí. Proběhla rozsáhlá cvičení s názvem „Zarja – věčná válka 3“. Mezi účastníky byli i aktivní vojáci účastnící se bojů.

8; Petr Porošenko a start předposlední etapy. Porošenko se pomocí zavedeného válečného stavu pokouší udržet si moc.

9; Ozbrojenci USA vytvořili „peklo“ na hranicích Sýrie v táboře Rukban. Podobná situace nemůže zůstat bez tvrdé odpovědi ze strany mezinárodního společenství.

10; Ukrajinští vojáci se bouří a požadují, aby je pustili domů. Morálně-psychický stav nově příchozích ozbrojenců se nachází na nejnižší možné úrovni.

11; Zastavit pronásledování. Poslanci a obyvatelé ukrajinského Geničeska se vyslovili pro Ukrajinskou pravoslavnou církev a proti Kyjevu s Konstaninopolem. Výsledky hlasování: 18 pro, 2 proti, 1 se zdržel, 2 nehlasovali.

12; V Afghánistánu najela kolona americké obrněné techniky na nástražné miny. Byli zabiti a zraněni vojáci USA. Tisková služba NATO v Afghánistánu s názvem „Rozhodná podpora“ informuje o nových ztrátách.

13; Válka – to je peklo. Proč se Putin nesnaží jednou pro vždy zlikvidovat ty zmetky z NATO? Zapamatujte si, že každý, kdo vyzývá k válce, ponese odpovědnost za zabité i za totální rozvrat.

14; Brzy budou volby. Němci se vyjádřili k válečnému stavu na Ukrajině. Předtím Nejvyšší rada schválila výnos prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka o zavedení válečného stavu v deseti oblastech země.
15; Britský šok. Sedmnáct letadel ruského letectva „zaútočilo“ na nejnovější torpédoborec Duncan, píše Daily Star. Plavidlo Královské flotily Velké Británie byl u břehů Krymu terčem agrese ze strany ruského letectva.

16; FSB zveřejnila seznam zbraní, které byly nalezeny na zabavených ukrajinských člunech. Informuje o tom centrum pro komunikaci s veřejností při FSB.

17; Berlín se odvrací od Kyjev. Jak si Ukrajina v Azovském moři nadělala do vlastního hnízda. Provokací v Kerčském průlivu zmařil Kyjev důležitou investiční konferenci, jejímž hostem měla být Angela Merkel.

18; Byla zveřejněna kompletní nahrávka rozhovorů mezi pobřežní ochranou pohraniční služby FSB a plavidly ukrajinské vojenské námořní flotily v Kerčském zálivu.

19; Práce po službě v ATO. „Kyborgové“ začínají konečně trochu chápat situaci. Práce po službě v ATO je jako život po smrti. Nikdo o ní nic neslyšel.

20; Na Ukrajině byl napsán nový ironický text „hymny nezávislosti“.

21; Stalin, Žukov, Rokosovskij: Alej Maršálů Vítězství se objeví v Komsomolsku na Amuru. Alej ozdobí Stalinova busta a sochy dalších deseti sovětských vojevůdců.

22; Rusko rozesílá Ukrajincům SMS s výzvou, aby se dostavili k vojenské jednotce, tvrdí ukrajinské ministerstvo obrany. Velení ukrajinské armády a generální štáb Ukrajiny obvinily Rusko z rozesílání falešných SMS.

23; Porošenko prohrál, válečný stav nepomůže, píše americký tisk. Uznávaný americký list Bloomberg zlomil nad Porošenkem hůl.

24; Trump prohlásil, že je připraven zrušit setkání s Putinem na G20. Mně se ta agrese nelíbí. Já nechci žádnou agresi, říká americký prezident.

25; Putine, nech toho! V Kyjevě ukradli kabel zajišťující vládní komunikaci. Tři muži, kteří tíhli ukradený kabel, byli spatřeni na Bratislavské ulici v Kyjevě.

26; Na palubě havarovaného Boeingu 737 probíhal souboj na život a na smrt mezi piloty a strojem. Piloti museli několikrát řešit situaci, že letadlo náhle zamířilo přídí dolů. Několikrát se jim tuto situaci podařilo vyřešit.

27; Druhý pokus. Na Ukrajině znovu zveřejnili výnos o válečném stavu. Připomeňme, že včera v pět hodin byl vydán první výnos o zavedení válečného stavu na 60 dní.

28; Hackeři nalezli způsob jak vyvést ukradené peníze z ruských bank. Banky odhalily schéma, podle kterého hackeři vyváděli z bank nakradené peníze.

29; Jeden ze zatčených ukrajinských námořníků poslal vzkaz svým příbuzným. Jednadvacetiletý námořník radí svým blízkým, aby neměli obavy.

30; Porošenko, kterému Putin nebral telefon, požádal Trumpa, aby mu předal vzkaz. Připomeňme, že v noci po provokaci v Kerčském průlivu se ukrajinský prezident poníženě pokoušel dovolat do Kremlu.

31; Zatčeným ukrajinským námořníkům byla sdělena obvinění. Jsou obviněni ze zločinu spáchaného „ve skupině na základě předchozího spiknutí“.

32; Ve Lvově zapálili dvě pobočky banky. K oběma incidentům došlo v intervalu půl hodiny a zcela stejným způsobem.

33; Německo a Francie odmítají zpřísňovat sankce proti Rusku, píše Die Welt. V Berlíně a Paříži preferují opatření na upevnění důvěry.

34; Porošenko potvrdil zavedení válečného stavu na Ukrajině. Informoval o tom tiskový tajemník prezidenta.

35; Nová jednotka S-400 byla uvedena do provozu na Krymu. Komplexy S-400 už fungují na třech místech Krymského poloostrova.

36; Experti předpovídají dolaru dlouhodobé oslabování. Dolar začne od roku 2019 zlevňovat vůči jiným měnám a tento proces může trvat i několik let.

37; Blábolení nepříliš střízlivého člověka. Ve Státní dumě hodnotili Porošenkova slova o válce s Ruskem. O hrozbě plnohodnotné války s Ruskem mluvil Porošenko hned po incidentu v Kerčském průlivu.

38; Ukrajinský velvyslanec v Bělorusku vysvětlil, proč nepustili na Ukrajinu desítky Rusů letících z Běloruska do Kyjeva. Údajně nedokázali svou cestu dostatečně zdůvodnit.

39; Telefonáty ze zahraničí. V Moskvě evakuují velká obchodní centra. Telefonáty o bombách ve velkých obchodních a zábavních centrech přicházejí od rána.

40; Kyjev podvedl své námořníky, říká ukrajinský generál Nikolaj Malomuž. Pokud ukrajinská moc vědomě vybrali pro lodě tuto trasu a způsob pohybu, jde o velký zločin.

41; Putin komentoval provokaci Ukrajiny v Kerčském průlivu. K Porošenkově úžasu o něm ruský prezident mluví v neosobní poloze – bez jména. Experti to už dlouho označují za hrozivý znak v Putinově rétorice.

42; Porošenko zve plavidla NATO do Černého moře. Určitě to musí být lodě zemí NATO, aby si Rusko nemohlo dovolit se takto chovat, zasnil se ukrajinský prezident.

43; Putin informoval, co bude s Ruskem po jeho odchodu. Mohu vám říci, že se Rusko už dnes cítí sebevědomě a soběstačně.

44; Zadržený příslušník SBU před soudem prohlásil, že neměl v úmyslu narušit hranici Ruska. Vyšetřovatelé požádali soud, aby uvalil vazbu na Drače, který koordinoval akce plavidel ukrajinských námořních sil, do 25. ledna 2019.

45; Putin označil USA za velikou zemi, Podle jeho slov disponují USA velkými přednostmi.

46; Ukrajinská vláda vrátila Počajevskou lavru státní rezervaci. Příslušné rozhodnutí bylo schváleno na zasedání vlády ve středu 28. listopadu.

47; Ukrajina je schopna nabídnout svým evropským páníčkům třeba i kojence k snídani, když je o to požádají. Putin obvinil Západ z toho, že ukrajinské moci odpustí úplně cokoli. Současná ukrajinská moc úspěšně prodává protiruské nálady. Nic jiného jim na prodej už nezůstalo.

48; Putinovo okolí vysvětlilo, proč byl odmítnut Porošenkův pokus o rozhovor s ruským prezidentem po incidentu na moři. Při přípravě kontaktu takového druhu se hodnotí řada faktorů – například prezidentův aktuální program, ale také cíle, které takový rozhovor může mít, říká Putinův asistent Ušakov.

49; Odklad voleb na Ukrajině změní vztahy se Západem. Odklad ukrajinských voleb kvůli válečnému stavu by byl velkou ranou pro ukrajinské vztahy se Západem.

50; Volker vyzval evropské země, aby zavedly dodatečné sankce proti Rusku. Kurt Volker poznamenal, že důvodem jsou nedávné události v Kerčském průlivu.

51; Kyjev mobilizuje neonacisty a připravuje bariérové jednotky. Rozvědka Doněcké republiky registruje posilování skupiny okupačních vojsk.

52; Na Krymu byli všichni námořníci ukrajinské vojenské námořní flotily ze zadržených lodí posláni do vazby. „Kyjevský“ obvodní soud v Simferopolu poslal do vazby dalších devět vojáků.

53; Ukrajinské ministerstvo kultury zahájilo inventarizaci majetku v Kyjevsko-Pečorské lavře. Informují o tom duchovní z kláštera.

54; Porošenko slibuje, že válečný stav nebude zbytečně prodlužovat. Mluvil o tom během své návštěvy v Černigovské oblasti.

55; Rusko vybuduje na Měsíci obytnou základnu. Příslušné projekty byly podpořeny Radou Ruské akademie věd pro vesmír.

56; Ještě toho bojování nemají dost… Ukrajinské ministerstvo obrany má v úmyslu uskutečnit střelby na námořní cíle. Informoval o tom zástupce náčelníka Generálního štábu ukrajinské armády generálmajor Rodion Timošenko během tiskové konference.

57; Muži z automobilu s ruskými poznávacími značkami zmlátili u Ivano-Frankovska účastníka ATO. Podle jeho slov viděl auto, které porušilo předpisy, zastavil je, vytkl jim přestupek a zavolal policii.

58; Budeme se modlit. Opilý Porošenko vyprávěl, proč Rusko zadržela plavidla ukrajinské vojenské námořní flotily. Během návštěvy Černigovské oblasti byl Porošenko v rozjařené náladě, živě gestikuloval a zjevně nebyl střízlivý.

59; Ruské dluhopisy nalákaly Brity. Ruské ministerstvo financí prostřednictvím VTB Capital umístil eurobondy v částce jedné miliardy euro (76 miliard rublů).

60; Ukrajinské ministerstvo zdravotnictví učí Ukrajince, jak správně jíst sádlo. Ministryně zdravotnictví Ukrajiny Uljana Suprun vysvětlila, jak správně jíst sádlo s maximálním užitkem pro lidské zdraví.

61; Specnaz GRU, úderné letectvo a rakety. Rusko stahuje k hranicím obrovské vojsko, panikaří na ukrajinském ministerstvu vnitra. Musíme se připravit na ten nejhorší scénář, varuje Škirjak.

62; Evropský parlament odmítl projednávat zrušení sankcí proti Rusku. V návrhu rezoluce je obsažena formulace o tom, že „ekonomické sankce jsou účinným instrumentem donucovací diplomacie“.

63; Protivzdušná obrana sestřelila dron poblíž ruské letecké základny Hmeimim. Podle dosavadních informací byl dron vypuštěn z venkovské krajiny v okolí Džisr eš-Šugúr v provincii Idlíb.

64; V Roskosmosu informovali o projektu na využití Měsíce. Řešit pozemské problémy, aniž bychom věděli, kam směřujeme v dlouhodobé perspektivě, není možné, zdůrazňuje Dmitrij Rogozin.

65; Německ oodmítlo poslat svá plavidla k pobřeží Krymu. Německá vláda nevyšle vojenské lodě do Černého moře v souvislosti s konfliktem v Kerčském průlivu.

66; SBU donutila poslance odstranit příspěvky na Facebooku. Na poslance si u policie stěžoval místní aktivista Vitalij Gregor.

67; Zacharova: Provokaci v Černém moři naplánoval Západ.

68; Pro Saakašviliho není v Gruzii místo. Kdo vítězí v gruzínských volbách? Prohra Vašadzeho, který byl spolupracovníkem Saakašviliho, znemožňuje návrat bývalého prezidenta do země.

69; Podle průzkumu 18% Evropanů označuje antisemitismus za „reakci na činy židů“.

70; Byl sestaven žebříček nejvhodnějších zemí pro azyl v případě Třetí světové války. Na prvním místě se umístil trpasličí stát Lichtenštejnsko. Následuje Grónsko, Švýcarsko a Island, kde ani nemají armádu a mají nízkou úroveň kriminality.

71; Prezidentského kandidáta Gricenka zmlátili aktivisté v maskách. Skupina třiceti aktivistů zaútočila na potenciálního kandidáta Anatolije Gricenka v Oděse.

72; Ukrajinci začínají dostávat zprávy o zabavení automobilů s evropskými čísly pro potřeby ukrajinské armády. Ministerstvo obrany tuto informaci označuje za lživou.

73; Grojsmanova dcera získala pobytové vízum ve Velké Británii. Julija Grojsman zaregistrovala v Londýně vlastní společnost pod názvem „2100 Consultancy ltd.“ se základním kapitálem jedné libry šterlinků.

74; Porošenko: Putin zabavil lodě, aby zabránil poskytnutí autokefalie ukrajinské církvi. Pokusil se zdůvodnit potřebu autokefální církve tím, aby se lidé nemodlili za Putina a ruské armádě.

75; Na vstupech do města Sumy se budují kontrolní stanoviště. Oznámil to starosta města Alexandr Lysenko.

76; Na ukrajinských hraničních přechodech zadržují vojáci muže příslušného věku za účelem kontroly splnění branné povinnosti.

77; Srbská církev vyzvala patriarchu Bartoloměje, aby vyřešil ukrajinskou otázku na všepravoslavném shromáždění. Metropolita černohorsko-primorský se setkal s patriarchou Bartolomějem v jeho rezidenci cestou do Moldávie.

78; Pentagon: USA se nechystají budovat vojenskou základnu na Ukrajině. Americké ministerstvo obrany dementovalo informaci o možné výstavbě vojenských základen na Ukrajině.

79; Konstantinopol podivně vysvětlil zrušení ruského exarchátu v Západní Evropě. Rozhodnutí Konstantinopolského patriarchátu zrušit Arcibiskupství ruských věřících v Západní Evropě je spojeno s jeho úmyslem posílit styky s nimi.

80; Nově zvolený člen prezídia Bosny a Hercegoviny za srbskou obec Milorad Dodik míří do Petrohradu. Kromě toho politik vystoupí na mezinárodním kongresu „Petrohrad a slovanský svět“.

81; Putine, pošli vojska! Porošenko slíbil zvýšení mezd vojákům v případě útoku ze strany Ruska.

Zdroj: rusvesna.su, rusnext.ru

 1,303 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat