Reklama

Demokracie? To jako kecat do všeho? Všechno se vygooglovat nedá a z blbců chytré neudělá.

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Novoročně si řekneme několik pravd.

Demokracie? To jako právo kecat do všeho? A co když tomu třeba vůbec nerozumím? Všechno se vygooglovat nedá a z blbců chytré neudělá. Pokud si moderní fenomén „kecat do všeho“ spojíme se slovem demokracie, se kterým se kdejaký idiot ohání ráno, v poledne i večer a podíváme se kolem sebe (a začneme třeba u sebe), všimneme si jednoho zásadního průvodního jevu?

Jakého průvodního jevu? Všimneme si, že se vlastně skoro nikdo na nic neptá, nehledá odpovědi na otázky? A pokládá vůbec někdo otázky? Průvodním jevem je, že otázky a hledání odpovědí nějak vymizelo. S tím i soudnost, skromnost, pravidlo, když něco nevím, tak se zeptám těch, co vědí, najdu nebo si přečtu. Sociální sítě jsou toho plné a zářným příkladem. Druhým místem koncentrace idiotů je samozřejmě Parlament, Senát a vůbec politická scéna. Nahoře i na ulici.

Je hodně bolavé, když banda politických pohlavárů, poslanců a úředníků je jeden idiot vedle druhého se zcela zřetelným narcisním příznakem. Pokud se ale narcisními idioty, co všechno znají a co všechno vědí, stávají i hlupáci ze sociálních sítí a běžného života, kam to asi dospěje?

Opravdu není možné, aby nám vládli idioti, co vyluštili 101 křížovek a myslí si, že snědli exkrementy krále Šalamouna.

Opravdu také není možné, aby se kdejaký idiot z ulice cpal revolučně ke korytu, jen proto, že napsal 101 debilních příspěvků na facebook.

Tudy prostě cesta nevede. Tento stát dokáží opravit jen lidé znalí, schopní a se srdcem na svém místě. Lidé, kteří se najdou napříč celým spektrem a budou mít vůli opravit náš degenerovaný a deformovaný stát. Budou na to mít schopnosti, znalosti a budou chápat soupeře a jejich politiku tak, aby je mohli porazit. Budou k tomu mít vůli a půjdou do toho s plným nasazením.

Jindřich Tichý |šéfredaktor|2.1.2019|free public|

 1,480 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat