Reklama

S-200, která narazila do hory Pentadaktylos

AUTOR PŘÍSPĚVKU

O raketě S-200, která narazila do hory Pentadaktylos (Pětiprst), podle prvních zjištění hovoří takzvaný „ministr zahraničí“ a „zástupce ministerského předsedy“ neuznané republiky Koudred Ozersai ve svém oznámení na sociálních sítích. Toto prohlášení komentuje bývalý náčelník KYP (Kyperská Informační Služba) Andreas Pantaras a jiní specialisté, poznamenávají, že jenom ruské S-200 nají rádius až na Kypr, pokud byla vystřelena ze Sýrie.
Na svém účtu Facebook pan Ozersai uvádí, že podle průzkumů, které byly udělány bylo zjištěno, že popsaná raketa spadla předevčírem večer je totožná s popisem rakety ruské výroby typu S-200, která spadla v Gaziedep v Turecku v červenci 2018. Vložil též fotografii ze zveřejnění v červenci 2018 s fotografií kusu rakety S-200 z Gaziedep.
Celkem pět kusů rakety byly nalezeny ve vesnicích Vuno, Dikomo a Kornokypo. Jeden z nich na dvoře domu ve vesnici Dikomo, která byla z bezpečnostních důvodů evakuována.
Podle serveru Bairak se jedná o informaci z vedení policie, podle které dva kusy byly nalezeny v Kornokypo, dva ve Vuno patřící k hlavnímu dílu rakety a jeden na dvoře domu v Dikomo.
Podle kyperskotureckých sdělovacích prostředků byla lokalita nálezu v okolí vesnic Vuno a Dikomo uzavřena.
Takzvaná „rada ministrů“ se sešla na mimořádném zasedání za přítomnosti „náčelníka bezpečnostních sil“ a „náčelníka mírovích sil“.
Noviny Kypris Postasi zveřejňuje na svém webu, že souhlasně se syrskou agenturou SANA izraelská vojenské letectvo střílelo raketami na cíle syrské armády v oblasti měst Damašek a Homs. Syrské ministerstvo Obrany oznámilo, že čelilo útoku z Libanonského vzdušného prostoru. Píše také, že vinou útoku Izraele zemřelo jedno dítě ve městě Sachnagia v jižní Sýrii a byli zraněni i mnozí občané. V tom samém článku uvádí, že vojenský přidělenec izraelské armády odmítl jakákoliv vyjádření se zdůvodněním, že nekomentuje takovéto události.
Raketa S-200, která se sama nezničila spadla na Pětiprst, říká bývalý náčelník KYP (Kyperská Informační Služba)
Protiletadlová raketa, vystřelená ze severní Sýrie, konkrétně z oblasti Homs způsobila dnešní událost střetu neznámého vojenského předmětu s horou Pětiprst, hovoří generál ve výslužbě, bývalý náčelník KYP Andres Pentaras.
Pan Pentaras poznamenává, že v tom čase Izrael útočil letecky na Sýrii s výsledkem, že protiletadlová obrana země se bránila.S největší pravděpodobností buď výrobní závadou rakety nebo elektronickou obranou, raketa ztratila směr a narazila do hory.
Doplnil také, že jenom díky svému akčnímu radiusu mohla dosáhnout Kyperského území, upozořňujíc současně, že se jedná o raketu starých technologií ze šedesátých let, kdy často existovaly výrobní závady a vadné díly. Uzavírajíc řekl, že protiletadlové rakety mají systém sebezničení pokud minou cíl. Mechanismus sebezničení nefungoval na této raketě s výsledkem, že pokračovala ve svém směru a narazila na horu. Souběžně podpořil zprávu, že se jedná podle fotografií o S-200 kde poznává základní část s křídly.

 891 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat