Reklama

Máte strach o své blízké? Já také. Tak už začněme přemýšlet hlavou, ne kopytem!!! Jenom účinná opatření ochrání Vás a vaše blízké. Nikoliv polovičatá a pozdní opatření. Nákaza se dala zastavit, zatím stále rostou. Čím to bude?..

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Dlouho jsem se zamýšlel, jak to shrnout, aby to dávalo smysl. Ne všichni máte dost informací a ucelený obraz , co se od začátku roku děje. Upozorňuji, že se nedočkáte textu „korektního“ stylu hlav pomazaných. Nazývám věci pravými jmény. Jak by měly být zákony co nejednoduší, srozumitelné všem, platí i pravidlo pro sdělování informací. Proto používám více žargon, slang, kterému rozumí v podstatě všichni.  Záleží na každém, zda dají přednost obsahu nebo stylu, pro všechny srozumitelnému.

Tedy stručně a od začátku….

 1. V případě nebezpečných pandemií je stát povinen, je to jeho základním úkolem, postarat se o vnější bezpečí svých občanů, bez ohledu na jakékoliv výmluvy nebo odůvodnění. O rozšíření nákazy ve světě jsme se dozvěděli včas dlouho před tím, než nás to zasáhlo. Bylo jasné, že díky zejména letecké dopravě a turismu se to k nám dostane též. Bylo logické se na to připravit. Měl vzniknout včas krizový štáb, prověrka vybavení státu, zásob, příprava všech státních a státem kontrolovaných složek. A zde se vyserme na politikaření, ale na jednoduchá fakta. Vláda a stát selhali na celé čáře.
 2. V případě prvního případu zavlečení nákazy k nám měl být okamžitě mobilizován celý státní systém obrany a ochrany. O nakažlivosti jsme měli informací více než dost. Měla být nařízena okamžitá pohotovost státních složek, okamžité neprodyšné uzavření hranic, zmapována trasa nákazy a vše z této trasy dát do úplné karantény. Opět se to nestalo. Turisté vracející se z ciziny a celé jejich trasy měli být všichni úplně izolováni na maximální inkubační dobu. Prostě  zamezit kontaktu potencionálního rizika se zdravými občany. Pokud by Vláda a krizový štáb byla znalá věci, věděla by, že je to jediný možný způsob zamezení dalšího šíření. Opět Vláda a štáb selhali, ačkoliv je to jasné i malému dítěti. Kecy o tom, jak by bylo složité dát do karantény 12.000 turistů neobstojí, už jenom proto, že nakonec bude a už z větší části jsme v karanténě 10.milionů lidí celé republiky.
 3. Vláda a krizový štáb nezajistili ani kontrolu vybavenosti, ani přípravu. Nezajistili ani dostatečnost testování, testů a ani plné zdravotně bezpečnostní vybavení pro státní složky, tedy pro zdravotníky, policii, armádu, hasiče a dobrovolníky, což je naprosto klíčové pro funkční chod státu, funkční krizový plán a prováděná opatření. Naprostou nedostatečností činnosti Vlády a krizového štábu se to rozhostlo exponenciální řadou.
 4. V případě, že se to stalo, Vláda a krizový štáb měli vyhodnotit rizika šíření nákazy a stanovit všechny cesty šíření a měla je uzavřít všechny, zejména nejdříve ty, kde hrozí hromadná nakažení a až po poslední malá. Ty největší jsou samozřejmě doprava, letecká a vlaková doprava. Vláda a krizový štáb opět selhal, neboť veřejnou dopravu nezrušil vůbec, leteckou dopravu jen částečně, kamionovou dopravu, nutnou pro zásobování měl dát do zvláštního zpřísněného režimu. atd. Místo toho začal od nejmenších rizik impotentně od drobných provozoven a to opět jen částečně. Takže opět, zavřeli jsme jen některé dveře a vůbec jsme nekoukali, jestli v nich nejsou díry po fotbalovém míči.
 5. Nechali jsme díry v takové míře, že všechna opatření, které Vláda a krizový štáb udělali, jsou v podstatě je oddalující, neúčinná svou polovičatostí. Tedy platí  „Ne jestli se pandemie celkově rozšíří, ale kdy se rozšíří „ protože se díky všem flagrantním chybám Vlády a krizového štábu opravdu rozšiřuje. To je jediný ukazatel na otázku jestli Vláda uspěla či neuspěla.
 6. Mediální divadla, tiskové konference Vlády a krizového štábu jsou sice hezká, ale místo, aby opatření byla účinná, jen neustále a dokola omílá nepodstatné a sračky, dílčí a proti pandemii neúčinné fráze. Ostatně je již známo, že ani z toho mála, co by mělo podle Vlády fungovat, nefunguje z toho ani polovina a je to plné nepravd. Řeší v zákulisí své politické boje, včetně opozice, která rovněž řeší svoje politické zájmy, obě dvě strany bez ohledu na to, jak se pandemie rozšíří a kolik lidí nakonec na to zařve.
 7. Rozhodující jsou opravdu jen Jaká opatření se měla použít, zda se použila, zda jsou funkční a dostatečná nebo ne a jaká opatření jsou přijímána operativně na měnící se situaci.“ Zde Vláda a krizový štáb opět selhávají, protože místo aby byla opatření taková, „aby předběhla pandemii, kulhá polovičatě neustále za pandemií, ačkoliv se to vše dalo předpokládat.“
 8. Příkladná je roušková (respirátorová) hysterie, za kterou se Vláda alibisticky schovává. Nejen, že jich neměli předem připraveno dostatek, ale ani jich dlouho nezajistili dostatek poté. A mluvím o dostatku takových, které jsou proti koronaviru opravdu účinné, ne o pseudo rouškách chytajících rýmu nebo kašel. Mluvím o vybavení účinnou rouškou státním složkách, zdravotníkům, policii, armádě, hasičům, kde to má smysl a efekt.
 9. Místo toho Vláda podpořila rouškovou hysterii, podotýkám neúčinných roušek, tak, že se za to schovala všechna impotentní a polovičatá opatření a nejspíše se dozvíme, že za pandemii může převážně neukázněnost celé polulace, která sice také hraje zásadní roli, ale až následně, nikoliv předem nebo při šíření.
 10. A tento krok Vlády je již flagrantním podvodem na občany celé ČR, protože mi nikdo nebude tvrdit, že všichni ti doktoři a Prymuluvé nevědí tak jednoduchou a zásadní věc, jako je zacházení s rouškami. Příkaz k plošnému nasazení roušek je tedy jen zástěrkou. Proč? Protože se zaměňují účinné roušky za neúčinné, protože jich stále není dostatek, protože šití hadrových roušek jen nesmysl a placebo odvedení pozornosti od chyb zásadních.
 11. V neposlední řadě, Vláda a krizový štáb vůbec opět selhali, protože, když desítky milionů roušek (účinná rouška je funkční jen 2 hodiny), tak také jak nakládat s použitými rouškami plnými už ne jen koronaviru, ale všech možných nemocí. Kde je Vládní a krizové nařízení, jednotné, jak nakládat s jednorázovým nakaženým zdravotním materiálem? Kde je plošné nařízení, informace na okamžitá opatření odkládání a svozu kontaminovaných roušek? Nikde. Takže kontaminovaný zdravotní materiál, který se v každém zdravotním zařízení odkládá do speciálních košů, popelnic, protože to má svůj podstatný důvod, vláda zapomněla nebo ignorovala, nebo se bála, že by nebyl dostatek popelnic a svozů tohoto závadného materiálu, speciálně označeného jako bio-hazard,? Při tom, každý krizový plán eviduje a zná, co je to riziko následných nákaz, v plošném měřítku pandemických nákaz z bio-hazard-odpadu.
 12. Že roušky a hysterie kolem domácí samovýroby plní sice hezký placebo efekt, ale pro pandemii naprosto nepodstatný efekt odvedení pozornosti a nebo taky později cesta, na kterou svedou svou odpovědnost?
 13. Takže máme roušky, které jsou neúčinné, máme roušky které v 1. sledu neplní hlavní úloh vůbec, v 2 sledu jsou zvýšeným rizikem, bio-hazardem k přidaní se dalších nákaz. A zase máme stát a Vládu, která naprosto selhává.
 14. A doprava? Ta vesele jezdí dál a denně vyrábí stovky dalších nakažených, ale nezastaví se. Vláda nařídí impotentní polo-karanténu, kterou naprosto nezvládá, takže je to polo-polovičatá karanténa a každý trochu znalý předem chápe, že doprava měla být zastavena, úplná karanténa měla být vyhlášena včas, a co dělají je to neúčinné.
 15. Tedy nám zůstává jen, mějme víru, mějme jako národ zástupné iluze, a nechme diletanty dělat polo karantény, nakrmme se tiskovými brífinky a nakrmme se projevem prezidenta, který ač znalý věcí a správného logistického postupu, přesto nás nakrmí jako farář modlitbou sice krásnými slovy, ale proti korona viru naprosto neúčinně.
 16. Nakrmme se mediální podporou prezidenta, který vlastně řekl jediné, a to politicky, opět podporu Vládě, tedy Babišovi. Diletantovi s osobními, pro-americkými zájmy, který řídí boj proti pandemii stylem na co sáhne, je špatně.
 17. A k prezidentovi? Nevím co si budete myslet vy, ale já bych si od prezidenta představoval zhodnotit chyby a nařídit Vládě okamžitě je odstranit, a opakovaně, operativně. Ty osudné chyb jsou naprosto flagrantní, zjevně viditelné, lži také. Je hezké říkat v krizi jako farář, držme pospolu, buďme jednotní a tak dále, ale to platí pouze v případě, že Vláda a krizový štáb funguje, dělá správné kroky. Ne v situaci, kdy nás diletanti vedou pomalu a jistě s pseudo-motlitbou na rtech, ale polo karanténami do hrobu. Takže ne, v kontextu souvislostí i Zeman jako prezident se podepisuje na tom jediném faktu, a to dalším, zvýšeném ohrožení.

Závěrem bych uvedl, že i takzvaná sluníčkářská opozice je ten samý hnůj, co vládnoucí „elita“ . Proč? Protože z politických a mocenských zájmů nejen kritizují, ale i sabotují, kde to jen jde, vyrábějí účelové reportáže, které rovněž boji proti nákaze vůbec nepomáhají, ale účelově zneužívají v boji o moc pravdy a skutečnosti, které vytrhnou z kontextu a táhnou do boje o koryta a je jim úplně jedno, co bude s nákazou nebo lidmi. Prostě je to jeden hnůj na hromadě.

V boji s pandemií je politika nepřípustná v každém ohledu, úspěšný boj s pandemií je věc přísně odborná, přísně logická, kde je nutná dělat správná opatření a s plným nasazením je včasně plnit. A jenom výsledek nám ukáže, zda jsme postupovali a realizovali správně logicky nebo nikoliv. To je prostá pravda, žádné kecy na tom nic nezmění,

Jindřich Tichý

šéfredaktor / 20.3.2020

 

 

 

 

 1,041 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,659 zobrazení celkem,  1,879 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,660 zobrazení celkem,  1,880 zobrazení dnes

Číst více »