Reklama

Jak se ubránit teroru vlády – 3.díl

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Třetí součást sociální inteligence

Naše zatím nejslabší místo, na kterém je třeba pořádně zapracovat. Podílení se. Zapojení se. Převzetí odpovědnosti za to, co se kolem nás děje. DĚLAT – něco udělat pro budoucnost, pro děti, pro stát, pro národ. V dnešní době je to docela obtížná výzva. Obzvlášť, když se maximálně podporuje individualismus a separace. Podporuje se samota, osamocení, lidská prázdnota. Prázdnota, která nejde uhasit dalším sobectvím a myšlením jen na sebe. To už každý kdo má oči vidí. Že s každým dalším dnem v nezájmu o okolí roste spíš vnitřní zoufalství, než pocit štěstí. A to je na tom zvláštní. V každé době se toto ukazuje. Stále to stejné téma.

Když se lidé drží od sebe, vždy to dopadne špatně. Je jasné, že oddělení separace a samotářství jednotlivců skutečně vede k rozvratu společnosti a kolapsu. Dalším třetím bodem sociální inteligence je schopnost dělat a spolupracovat. Aktivně se zapojit a podílet se dle svých možností. Jedním slovem aktivita. A to je to nejtěžší. Protože člověk musí čelit svým neschopnostem, obávám a strachu, nebo také všem svým frustracím, kterým normálně z gauče čelit nemusí. Proto se dost často vymlouváme a proto se nám nechce a tváříme se, že svět se nás netýká. Ale doba, kdy nám toto bude tolerováno nemilosrdně končí. Toto „ovčí“ nastavení. A lidé, kteří nebudou ochotni se spojit rychle skončí.

S pouty na rukou…
S náhubky na ústech…
Zavření doma..
Bezmocmí…
Oddělení…

Ale pořád se na tom dá zapracovat. Pořád to takto skončit nemusí. Ještě pořád můžeme pohnout dějinami a všechno změnit. A žít tak, jak má každý člověk právo žít. Důstojně a svobodně.

Simona Lawandovská

22.11.2020

 

 

 1,081 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat