Reklama

Zbraně skutečných rytířů – pevnost, víra, věrnost

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Volné rozpracování hlavních myšlenek Referenda posledních dnů 

Vždy budou nějací globalisté. Vždy bude někdo, kdo se bude snažit usurpovat moc a ovládat lidi. Alespoň prozatím to tak prostě je, dokud lidem nedojde, že takto se žít nedá, že zneužívat druhé lidi a žít pro moc a peníze štěstí nikdy nepřinese.

Myslím totiž, že každému globalistovi, narcisovi, parazitovi, nebo psychopatovi dojde, že tímto způsobem se štěstí získat nedá. A že to je vlastně k ničemu. A že stejně není jiná cesta ke štěstí, než samostatný a poctivý život. Myslím, že každému frackovi jednou dojde, že parazitovat na ostatních nic dobrého nepřináší. Možná až na konci života, možná až těsně před smrtí a možná až tam nahoře. Kdo ví…Ale na to si ještě musíme počkat. Než se všichni nacisti a narcisové světa proberou a přestane je tahle divoká cesta manipulací a zneužívání bavit. No zatím nám nezbývá, než boj. Nikoli však ale zbraněmi, nikoli demonstracemi. Existuje totiž jediná účinná zbraň. A tou je nezlomná víra a věrnost. Věrnost myšlence a svému přesvědčení. Za každou cenu stůj co stůj. A to ne jen když mi zrovna zakazují něco, co mi bere komfort. Ne jen teď. Ale pořád. Dokud nezvítězíme. Dokud nebude boj ukončen. A ani potom nic nekončí. Svobodu je třeba si totiž každý nový den chránit a bránit. Tady v tomto boji totiž nejde jen o to vybojovat si nějaké nenošení roušek, nebo otevření hospod. Tady jde především o převzetí odpovědnosti. Za sebe, za naše životy, za naše děti, za naše rodiny, za stát ve kterém žijeme. A to je každodenní neutuchající boj do posledního našeho výdechu. Dokud žijeme, do té doby se budeme starat společně o svoje domovy a rodiny. Ne jen do momentu, kdy nám otevřou hospody. Ale pořád. Protože na každý okamžik, na který se pustíme kormidla zodpovědnosti čeká tisíc takových podobných psychopatů, kteří jsou připraveni nás začít zneužívat a ždímat znovu a znovu.

Udržet v ruce meč není tak těžké, jako udržet svoji víru a věrnost. Ale jen to dělá z muže muže a z ženy ženu. To jsou skutečné atributy dospělosti a zralosti – víra silnější než skála a věrnost, kterou nezlomí ani sebesilnější vichřice…

Do konce svého života, do posledního výdechu.

 

Článek je volným zpracováním myšlenek zakladatele Referenda Jindry Tichého.

Napsala a zpracovala Simona Lawandovská 16.1.2021

 1,035 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat