Reklama

Jednota

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jednota – prázdné slovo, nebo pojem se skutečným obsahem? 

Jednota je tak hezké slovo. A rádi se s ní nejvíce ohanějí lidé doma z gauče.

Nejvíce to slovo používají lidé, kteří se chtějí propojovat a pořád není s kým. Chtěli by se propojovat a tvořit jednotu, ale vždycky je nějaká výmluva, která jim v tom brání. Náhoda? Smůla osudu?

Nemyslím. Druhá věc je, že lidé nechápou, že když se spojí skupina amatérů a teoretiků, tak to může mít jen jeden jediný výsledek:

Zneužití

Dřív a nebo později bude skupina zneužítá někým, kdo problému rozumí víc, než skupina. Kdo je silnější, dravější…A takový člověk se vždy najde.

Ona totiž přesně neurčitá Jednota není řešení.

Myslíte, že taková jednota vyhraje? Že fašisti se z toho potentočkujou, zahodí své zbraně, peníze, moc a budou se klepat před Jednotou všech? Je vážně někdo, kdo si to tu myslí?

Znovu a po milion páté:

Nepřítel má velmi výkonný systém, umí plánovat, dělat plány uvnitř plánů? Je velice dispiplínovaný, všichni poslouchají jako hodinky. Všichni poslouchají hlavu velitele, která dává rozkazy.

Kdo tomu není schopen porozumět a jenom plká rozumy? Ano plká jako slepice, která snáší jendo vajíčko za druhým a vlastně ani neví proč, ten opravdu jen překáží. Zní to arogantně? Možná, ale jsme ve válce s šílenci a není tu prostor na změkčování.

Dokud si věci nezačneme nazývat tak jak jsou, nikam se nepohnem.

Prohrajeme. A stojí prohra za zachování něčího jemnocitu? Já myslím že ne. Teď je opravdu potřeba vymazat z hlavy ty programy z dětství, ty maminky, které nám vtloukaly do hlavy: „Buď hodná holčička, Buď hodný chlapeček, mluv hezky a buď na všechny hodný“… Aby tě všichni měli rádi! 

Jenomže on život není muzikál. Je to svět plný psychopatů a šílenců, na které prostě nikdy nebude platit slušnost.

A už vůbec se neleknou, když si před ně stoupne banda slušných lidí a začnou jim jednohlasně zpívat jako v muzikálu odejděte, odejděte tramtadadá. A když to neuděláte, tak vám zatancujeme. Bubu Bubu…

Síla Jednoty není sama o sobě. Je ve společné myšlence. Síla Jednoty ve společné myšlence je tou, která je dána! Nikoliv k nekonečným diskusím, ale jako cíl, který je pevně dán.

Jednota je myšlenka, která je pevně dána. 

Představte si, že tvoříte armádu proti nepříteli. Budete ji skládat, ze zbabělců, kecálistů, nevěrných a bez víry ve vítězství? Budete ji skládat z hlupáků a naivních věřících? Z lidí, kteří jsou plní osobních zájmů a cílů, bez znalostí jak vyhrát? Jak by to asi tak mohlo skončit?

Pokud chcete mluvit, nejdříve ukažte, že na to máte, že jsou za vámi výsledky a potom kecejte.
Se zbytkem se nezabýváme.

Protože to nemá cenu, nikam to nevede a nic to nikdy nepřinese.

Simona Lawandovská 8.2.2021

 638 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat