Reklama

Jak se lidem vymývají mozky

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Srovnání reality s mediální masáží 

Všem nám bylo naservírováno, že nikdo nikam neprojede, že nás čeká uzavření okresů jako z akčního filmu o konci světa. A tak jsem se rozhodla, že si udělám srovnání s tím, co čtu oproti tomu co se ve skutečnosti děje.

Upekla jsem bábovku, sehnala odvážného řidiče, vytiskla formulář na cesty (propustku) k tomu oznámení pro policisty od Jindřicha T. a jela vstříc realitě.

První cesta
Příbram – Benešov
Hlídka nás nezastavila (2 policisti, 1 voják), tak jsme zastavili dobrovolně. Vylezla jsem z auta (roušku na půl huby), slušně pozdravila a s bábovkou v ruce povídám: „Nelíbí se mi videa, kde vidím jenom zlé policajty. Věřím, že všichni takoví nejsou a účelem může být poštvat nás proti sobě. Tady máte něco ,,na zub“ a na čtení.“ Byli tak zaskočení, že z nich vypadlo jen: „moc děkujeme a mějte se hezky.“
Druhá cesta
Praha – Vlašim (sraz Referenda)
Tady jsem očekávala víc hlídek, tak k bábovce přibyly i tousty. Nehledě k tomu, že bylo po deváté večer. Kolem nás pár hlídek projelo, ale nikdo nás nezastavil.
Na srazu jsem zjišťovala, jak probíhala cesta u ostatních a kolik oznámení se předalo, ten kdo jich rozdá totiž nejvíc, má od naší Gábi (manažerka okresních poboček) slíbenou čokoládovou medaili. Nejvíc mě zaujala zkušenost paní, která v propustce zaškrtla kolonku hromadná akce. Při dotazu o jakou akci se jedná, odpověděla s klidem o sraz Referenda. Předala policistům oznámení a mohla pokračovat dál v cestě.
Třetí cesta zpět
Vlašim – Příbram
K občerstvení, propustce a oslovení přibyla i kniha od Jindry – Novodobé otroctví, ale nikdo nás nezastavil. Nevadí, určitě to nebyla moje poslední výprava, protože není nad osobní zkušenost. Díky tomu jsem se totiž přesvědčila, že s tím zákazem přejíždět okresy to není zas tak ,,horký“ jak se píše.
Další poznatky z cest
Většina lidí nosí tlamokryty i venku. Mezi nimi jsou i děti jezdící na koloběžkách a puberťáci na procházkách, nebo na kolech!
V autobusech jedoucí na delší cesty bývám jediný ,,rebel“ nastupující pouze s jednou obyčejnou rouškou pod nosem, kterou si ještě při cestě úplně sundám. Někteří řidiči dokonce taktně zhasnou světla, aby se cestující mohli nadechnout bez pocitu viny a ani tak se nemají zájem nadechnout!
Viděla jsem několik otevřených hřišť, kde si děti normálně hrály a nikdo je neprudil. Jsou ale i hřiště, které zavřené opravdu jsou.
Shrnutí
Po tom všem, co čtu a co jsem opravdu viděla a zažila si říkám, jestli si ,,náhodou“ ten covid – fašismus nezavádíme tak trochu sami. Doporučuji všem, aby dřív než začnete ,,trojčit“ na FB, jak nic nemůžete, vylezli radši ven a udělali si vlastní průzkum.
Zdroj: Zrak, sluch a osobní zkušenost.
Okresní koordinátorka – Příbram, Nikola Lovašová 9.3.2021

 

 1,721 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,040 zobrazení celkem,  2,260 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,041 zobrazení celkem,  2,261 zobrazení dnes

Číst více »