Reklama

Moje cesta k Referendu ČSR

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Moje cesta k Referendu ČSR

   Nejdříve bych se chtěla představit. Již několik let jsem OSVČ, pracuji jako fotografka. Mám 3 syny (13 let, 6 let a téměř 2 roky). Už dlouho jsem naštvaná na náš systém napříč celým spektrem, ale to, co se děje od března 2020 už nemá obdoby.

   Každý podzim je pro mne velice náročný, hlavně říjen a listopad, kdy probíhá vánoční focení a fotky pak v drtivé většině dostávají prarodiče a praprarodiče pod stromeček, aby se měli „u sebe“ svá vnoučata a pravnoučata. Dříve jsem fotila doma v jedné místnosti, ale už mi nestačila a toto focení by nemohlo proběhnout. Tak jsem si sehnala v polovině září prostory, kam se vše přestěhovalo. Klíče jsem dostala se začátkem října. Kdybych věděla, že všechno od 22.10.2020 pozavírají, nevím, jestli bych toto udělala.

 

Můj pohled

   První měsíc se obával asi každý, to je pravda. Nikdo pořádně nevěděl, o co tu přesně jde. Jenže se postupem času začaly naskytovat různé indicie, a tak si spousta lidí postupně skládala odpověď na hádanku. Jenže je tu velký problém – zaprodaná média. Spousta lidí má obrovský strach. Po celém světě se šíří různé informace, každý si může vybrat, čemu bude věřit. Léto 2020 vypadalo velice nadějně. Člověk se mohl z velké části konečně nadechnout a opět normálně fungovat. Bohužel to netrvalo dlouho. Od září na nás vláda opět uvalila restrikce, jsme v nich dodnes, nemá to konce a jestli něco neuděláme, bude mnohem hůř.

 

Vláda a její kompenzace

„Není všechno zlato, co se třpytí“ – asi tak bych to nazvala…

   Přes média krásně přednáší, jak jsou štědří, jak nechápou, proč podnikatelé nedodržují nařízení vlády. Já si zase říkám, jestli lidem obecně opravdu nedochází, že podnikatelům vláda nedává jinou možnost, a proto na nařízení kašlou? No nedochází, protože v té situaci nejsou a televize chrlí čísla nakažených a mrtvých dál.

   Kompenzace od vlády byla do 15.2.2021 částka 500,-/den (každou žádost musím umět odůvodnit), od 16.2. je to ta slibovaná (přes média) 1000,-/den. Realita je u me taková, že na kompenzace za únor nárok nemám, za březen stále čekám, ale nebude to ani 8000,-. Na kompenzace za nájem nárok nemám. Takže realita je taková, že kompenzace nepokryjí ani náklady, natož z toho uživit rodinu a platit hypotéku, kterou máme. Ano, mám manžela, ale ani u nich v práci to není žádná sláva. Takže jsem se rozhodla s tím něco dělat.

 

Mé kroky až k Referendu

   Od podzimu 2020 jsem hledala cestu, jak se bránit. Ano, primárně jsem řešila opatření vlády, proto víceméně píšu o tomto.

   Líbila se mi myšlenka, se kterou vylezl na světlo Chcípl PES. Jako podnikateli, kterému bylo zakázáno pracovat, byla možnost fungování pod záminkou petičního místa za Otevření Česka celkem lákavá. A tak jsem se (neuváženě) nechala zapsat do mapy a bláhově si myslela, jak jsem na to vyzrála. Velký omyl.
Postupem času mi docházelo, že je to opravdu k ničemu a nepomůže mi to absolutně nijak. Ale můžu vám říct, že jim to trvalo měsíc a půl, než mě z té jejich mapy smazali. Co předvádí teď, už raději nesleduji.

   Mezi tím jsem sledovala různé protesty prostřednictvím Zítka a spol. Tam se mi celkem zalíbilo vyjadřování poslance Volného. Někdy v době po jeho „flákanci“ se objevil v komentáři odkaz na Referendum ČSR.

 

A tím to začalo

   Nakoukla jsem do fb skupiny Občanské jednoty, pročetla si pár příspěvků, našla jsem skupinu svého okresu, pročetla si program a pravidla, co je potřeba udělat. Zrálo mi to v hlavě asi 2-3 dny. Nakonec jsem se rozhodla pro registraci a jako slepá k houslím jsem přišla k pozici okresní koordinátorky. 

   Moje velké přání je, abychom probrali lidi a povedlo se nám to dotáhnout až do cíle. Díky Referendu jsem zjistila, že nějaký Covid je sakra slabý odvar proti tomu, co se tu děje v celosvětovém formátu. Nechci ani pomyslet a mám hrůzu z toho, že by moji kluci a jejich děti vyrůstali v tomto zvráceném světě. Z toho opravdu mrazí a je potřeba říct tomu všemu DOST!

Máme nádhernou zemi, kterou pro nás naši předkové tvrdě vybojovali, teď je řada na nás…24.3.2021 

 

Hana Klimešová – okresní koordinátorka Blansko
24.3.2021 

 453 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat