Reklama

Novodobé hrdinství

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Novodobé hrdinství aneb kde ti praví chlapi jsou

Byly doby, kdy se chlapi vzali a šli jednat. Historicky. Bojovali za svou čest, rodinu, vlast. A není to zas tak dávno, co povinná občanská vojenská služba naučila některé „mamánky“ pořádnému chlapskému životu (pominu její politický účel). Zůstala jen profesionální armáda. Možná to tak mohlo zůstat. Ale dnes? Ne-viditelný nepřítel není za branami, ale je již uvnitř. A  dělá  vše, co potřebuje. Nikdo mu nebrání si vzít to, co si umane. Kde jsou ti muži, chlapi, kteří se hrdinně ukazovali na honosných OH, na hrudi jim zářily zlaté, stříbrné i bronzové medaile a domů přijížděli s nemalou odměnou, kde jsou ti obyčejní tátové, kteří půjdou pro své děti ubránit svobodu? Kde jsou ti praví chlapi, kteří se budou rvát o poslední možnost být svobodný a nezávislý ve své zemi?

Já vám to napovím. Místo aby se sebrali a šli podobně jako ve svých „nadupaných“ PC hrách bít se za vlastní rodinu, národ, město, tak se těší z karantény po šťourání v nosu, uklidňují se tím, že vše možná brzo skončí a když ne, tak stejně budou mít alespoň na to pivo.

Je zvláštní, jak si lidé v době „míru“ simulují prostředí a situace, které jsou hodny válce či apokalypse, a prezentují se jako bojovníci, tvoří si zbraně, nástroje k boji. Hrají si na vojáky. Ale pak přijde skutečná „válka“ a ti, co si jen tak hráli a byli v únikovkách hrdiny, teď sedí na gauči, v ruce drží plechovku s pivem a virtuálně míří na vesmírnou obludu. Jenže ta obluda je skutečná. Zatím se nedotkla jejich „svobody“ v jejich skutečném světě, mají co jíst i pít, mají se čím bavit. A nepřítel to ví a dělá vše pro jejich „pohodlí“.  Protože nemohoucí voják – žádný voják.

Tak vy, co jste si stále ještě jistí svým chlapstvím, vezměte do rukou skutečnou odvahu a pojďte té obludě setnout hlavu. Ještě je čas i prostor.

Hana Wilczková – Okresní koordinátorka Ostrava

24.3.2021

 430 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat