Reklama

Svoboda

AUTOR PŘÍSPĚVKU

                  Svoboda. Jedno slovo a jen to jen slovo?

Obsahuje velmi mnoho a je proto možné z ní ukrajovat, že nezbyde absolutně nic?

Svobodu a volnost si představuji jako osobní prostor, volnost konání a myšlení. Můžu rozvíjet osobnost stejně tak jako ji zkoumat a plnit její přání.Svobodu taky lze chápat i v dalších rovinách. Nespočívá jen v tom, že si člověk může dělat co chce. Smyslem svobody je, že by člověk měl naplňovat své plány a sny. Nic méně za podmínky, že má na mysli dobro. Ne to co si umane. Svoboda znamená v praxi pozitivně to, že se člověk může rozhodovat pro dobro a že také může dobro bez překážek konat.

Dnes mnoho lidí chápe svou svobodu na základě omezení druhých. Ať v rovině osobní, nebo celku. Většina se jí ohání a přitom hlavní podstatu, ani netuší“. Mnoho si na ni jen hraje a sami sebe přesvědčují, že je to tak správně. Často je to totiž snažší, ale ne správně. Používají alibistické výmluvy byť sami v hloubi duše ví, že je to lež.  A přitom by stačilo jedno krátké a jasné ,,NE“ Dvě písmenka a co dokáží. Ale zvolí jednodušší cestu. To co se děje je jaká si pseudo svoboda, solidarita. Káže se něco v zájmu společnosti na nepodložených datech a lidi ze strachu tak činí.

Kdo řekl, že život je jednoduchý MSM? Dnes jsou maximálně klasickým vymýtačem myšlenek a dobrých mravů. Pokrok a dostupnost mnoha věcí je dobrá. Ale vše co může složit k užitku, lze i velice dobře zneužít. Čehož jsou média jasným důkazem. I díky nim jsme si toliko blízko a přitom tak daleko. Vezmeme si ráno modrou pilulku a vše je zalité sluncem? Ale život se žije nepřežívá. Kdo nepozná kyselé, nemůže poznat sladké.  Kdy jsme se tak vyděsili smrti, (která je mimo jiné součástí koloběhu) že jsme přestali žít.

                                          Člověk je učeň, bolest je jeho mistrem. Nic se nenaučíš bez mistra.“

Svoboda je něco co si člověk musí vybojovat tak nějak i v sobě. Protože svoboda znamená zodpovědnost a to je důvod proč se jí mnozí bojí. Nepřítel svobody je strach. Což tzv. elity moc dobře ví. Strach.  Je dobrý sluha, ale ne pán.  Stačí se podívat do historie. A i když ji tak nějak známe. Stále jsme nepoučení. Vlastní leností, pohodlností a nadutostí jsme došli, až do bodu kdy minimální část lidí, která užívá nadbytku a parazituje na píli ostatních, že jsou zbyteční. A pod pseudo rouškou páchájí genocidu lidstva, kterou mnozí nevidí či vidět nechtějí.

Co se každému jednotlivci musí stát, aby udělal ten krok ze stínu a začal si vážit sám sebe a chránit své blízké. Ne je obětovat za svůj falešný pocit svobody. Nebo opět přišel čas, že lidstvo takovou zkušenost opět potřebuje?

Je čas bojovat za svobodu slova, mysli, těla. Přestat sedět na tribunách a jen se dívat na hru. Tentokrát jste hlavní součástí hry i vy. Vy všichni. Ta hra se jmenuje ,,ŽIVOT“

Svoboda je základní právo.  Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením, má právo, aby byla zachována jeho lidská důstojnost, osobní čest, dobrá pověst a chráněno jeho jméno. Je jedinečná tak jako každý člověk na zemi.

                                       Uvěř sobě, že víš více, než si myslíš, že víš. Uvěř svým schopnostem, svým silným stránkám, svým                                             hodnotám a své intuici. Dokážeš toho mnohem více, než si umíš přiznat.

 

Koordinační manažerka Gabriela Smrčková Gruszová

 299 zobrazení celkem,  5 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,699 zobrazení celkem,  1,919 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 2,700 zobrazení celkem,  1,920 zobrazení dnes

Číst více »