Reklama

Zprávy Občanského týdeníku o konferenci v Praze

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Konference Praha 27.3.2021

Dne 27.3.2021 proběhla první konference Referenda ČSR.

Vše proběhlo bez probémů i navzdory tomu, že se nám „neznámé“ osoby snažili zabránit v setkání nátlakem na pronajímatele prostoru, který na poslední chvíli zrušil smlouvu o pronájmu. Podařilo se však sehnat prostory jiné, náhradní.

Velké poděkování patří celému týmu, který se o celou organizaci staral.

Na konferenci jsme se naučili  několik důležitých věcí. Mohli jsme v praxi vidět jak vypadá mysl roztříštěná a plná pochyb a jak vypadá mysl zaměřená zacílená a soustředěná.

Mohli jsme na vlastní oči vidět, co dělají s kolektivem pozitivní, jasné a věcné dotazy a mohli jsme na vlastní oči vidět, co s kolektivem dělají dotazy plné zmatku, pochyb a nedůvěry.

Vidíme zase o kus lépe jak se pracovat dá a jak nedá. Co s lidmi dokáže udělat jedna odhodlaná, statečná a nebojácná osoba, která se nebojí říct věci narovinu tak jak jsou.

I takoví se našli a jistě všichni ví o kom mluvím, protože vzpomínka na odvahu druhých v člověku zůstává na dlouho. Vidět odvahu druhých je ten nejlepší startér a motor.

Zatímco hloupí lidé a dotazy blbé, nám z mysli rychle vyvanou, odvážné příklady, které dokážou nastartovat celý sál lidí svojí bezprostředností a upřímností v nás už zůstanou na pořád.

Jsem ráda, že to zažívám. Že potkávám Vás všechny, kteří táhneme za jeden provaz. Že se z nás stává troufám si nepřehnaně tvrdit jedna velká rodina. Protože ta vzájemná blízkost se prostě nedá zapřít. Nedá schovat, nedá popřít. 

Možná je to opravdu tak. Možná je to pravda, že v boji člověk potká největší skutečné přátele, rodinu, lásku a přátelství.

Už chápu proč váleční veteráni spolu drží po zbytek svého života. Je to prostě něco, co nás spojí na dlouho, možná už na zbytek života.

Děkuji Vám všem. Díky, že to můžu zažívat a že jste tu, protože by mě nikdy nenapadlo, že tohoto všeho budu jednou přímým účastníkem. 

 

Simona Lawandovská 27.3.2021 šéfredaktorka OT

 

 

 978 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat