Reklama

Jemná péče státu

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Celý život poctivě pracujete, tvoříte, vychováváte děti. Nic státu nedlužíte, plníte si své občanské povinnosti.

Se svým životním partnerem vytvoříte dětem nádherný domov, vychováte je v uvědomělé a poctivé občany, zajistíte státu další generaci, která má radost z každé práce, vychováte je v řádné občany, kteří svojí prací vytvářejí hodnoty – nejen pro sebe, ale i pro „stát“.

Nikdy nic po státu nechcete. Nemáte žádné velké majetky, jen si dovolíte mít vlastní bydlení, nějaké to standartní vozítko, abyste mohli putovat po své vlasti a poznávat její krásy. Máte kolem sebe přátele, které občas pozvete na vlastní zahrádku a povídáte si o životě.

Vzděláváte se, posloucháte vládu, volíte toho, o kom si myslíte, že povede svůj lid v duchu národních tradic, hrdosti, ekonomického růstu, lidské svobody.

V porovnání s některými „mocnými“ toho moc nemáte, ale k nádhernému životu ve městě, kraji i vlasti vám to stačí. Nepotřebujete nakupovat značkové modely aut, oblečení, staráte se o své zdraví tak, aby vám nemuseli na stáří „utírat zadek“.

S partnerem svého života to dotáhnete dost daleko. Vytvoříte si podmínky pro klidný odchod. Víte, že se nemusíte stydět za to, co jste v životě vytvořili, předali.

Pak si v klidu odejdete. Věříte, že pro každého z vašich blízkých jste vytvořili něco, na co budou vzpomínat a pokud máte skvělou rodinu, tak se ani o ten majetek nemusíte bát. Oni si to umí rozdělit.

Ale postará se někdo jiný. Kdo? No přece stát.

Chce vědět, kolik a v jaké výši máte majetek, zda jste nic nezatajili a v dědickém řízení „ponižuje“ blízké nejen nepatřičnými otázkami, ale celý proces tohoto „dědického“ řízení si nechá pěkně zaplatit. Přinesete státnímu notáři vše pěkně na podnose, zaplatíte znalecké posudky, aby ten „mocný“ mohl určit, kolik mu náleží odměny za to, že to vaše „bohatství“ má dobře zmapované a očíhnuté a řekne, že si ho tedy můžete užít i nadále. Teda pokud jste se během toho dědického řízení nedostali do dluhu. Do dluhu za to, že musíte platit – pohřebné, znalecké posudky, čekat na to, abyste mohli použít finanční prostředky na důležité denní životní potřeby.

Protože pokud nemáte skvělou rodinu – potomky, kteří se nehádají o majetek a komu co připadne (tomu říkám bohatství), pak je váš žijící partner, nebo potomci v háji. A stát má vás i vaše dědice na háku.

A ptáte se co s tím?

Stát není vlastníkem jednotlivých občanů, ale je službou občanům. Proto ale musí fungovat tak jak má, jak je navržen a pro ty cíle, pro které byl vytvořen. Pojďme vytvořit takový stát – opravit ten stav současný a napravit ho pro generace budoucí.

Referendum ČSR – Občanská jednota

Hana Wilczková 11.4.2021

Koordinátorka Ostrava

 

 436 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat