Reklama

Správná volba

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jsou za dveřmi. Volby.

Každé čtyři roky celý národ očekává změny.

V letošním roce to je šťavňatější – opět známé tváře z billboardů nabízejí svá řešení. Původní, na současnou dobu neaplikovatelné programy se přepracovávají, hledají se udičky na „ovečky“.

Jeden slibují nové možnosti, druhý otevře celé Česko (proč jen Česko, když je tu i Morava, Slezsko, že), třetí skvělou budoucnost v jakémsi nepodmíněném příjmu.

Jenže ta budoucnost je v nedohlednu. Za uběhlý rok se toho událo tolik, že samotný občan jako by prožil 5 let  – neustálých změn, opatření, výhružných poselství, nekonečné trápení – od seniorů.

…až po ty nejmenší.

Tento rok bude trochu jiný – jiný v tom, že se do voleb budou hlásit nové strany, nová hnutí, ale u některých to nové tváře nebudou. Jen změní košilku či kabátek a do volebního hrnce dají trochu toho balastu – pro voliče.

Protože teď se bude dobře slibovat. Lidé jsou už vyčerpaní, takže každá světlá naděje je vítána. A kdo bude mít „nejlepší“ nápad na záchranu společnosti, ten přece musí vyhrát, ne?

A tak se to mele – demonstrace, nařízení – restrikce a ponížení střídají pak sliby na lepší vyhlídky, cestování s novým pasem, a tím největším soustem je pak  PORAZIT NEPŘÍTELE –  ten, který tady rok řádí a vybírá si svou daň.

A je to daň pořádná. Kromě životů si vybírá i vztahy, práci, zdraví, rodinu, přátele. o financích pomlčím úplně, protože to, že za rok nebudeme mít ani na chleba (jo možná ti, co si pěkně „nakradli“ za kovídkové období), bude tvrdou realitou. (žádná konspirace).

A tak možná volby proběhnou tím stejným způsobem, jako pokaždé. Opět předáme svou svobodu do rukou dalších „technokratů“ a „managerů“, kterým už nebude stát nic v cestě za naším zotročením.

Nebo taky ne. Můžeme použít ještě kousek toho zdravého rozumu, podívat se kolem sebe, vzít za ruku všechny, kteří nechtějí být jen ovčany, ale mohou být součástí občanské jednoty. Jednoty, která má ve své síle schopnost vyvézt své občany do nové svobody. Není to o politikaření, nebude to lehké, ale bude to o čistě lidském životě ve svobodě, lásce a prosperitě.

Hana Wilczková

Okresní koordinátorka RČSR Ostrava 1.4.2021

 524 zobrazení celkem,  4 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,260 zobrazení celkem,  2,480 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,261 zobrazení celkem,  2,481 zobrazení dnes

Číst více »