Reklama

Ctít autoritu?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Autorita označuje osobu jejíž názory, postoje či rozhodnutí ostatní členové skupiny obvykle přijímají a řídí se jimi nebo také jejich vztah k tomu, od něhož taková rozhodnutí, rady a postoje očekávají. V angličtině a dalších jazycích může znamenat také úřad, pověřený rozhodováním v nějaké věci.

Autorita muže být i mezi rodiči a dítětem, kde rodič je tou autoritou. Autorita v mezilidských vztazích vidíme i v práci, mezi šefem a podřízeným. Ale vidíme i v politice. Myslíme si, že autoritou je politik, ale jenom si to myslíme. Je autoritou člověk, který nechce dobro většiny? Je autoritou ten, který chce nás zahubit,  zničit?

Autorita , úřad, pověřený rozhodováním v nějaké věci. Rozhodují o nás a bez nás. Rozhodují o tom jak máme žít. Rozhodují o tom co máme myslet a i co máme jíst. Rozhodují o tom co je pro nás nejlepší. Opravdu je to tak správné? Opravdu máte pocit  že vláda  ví co je pro nás to nejlepší? Už neumíme sami se rozhodovat co chceme? Byli jsme vychovaný k tomu, aby jsme byli jenom poslusne, poklonkujici občané?

Máme ctít autoritu za každou cenu? Ať si na tu otázku odpoví, každý  sám.

Ve vlčí smečce autoritou je alfa samec. Je to samec, který bude chránit celou smečku před nebezpečím, hladem, vyhynutim. A když  alfa samec nesplní svůj úkol, tak je vyzván do boje jiným samcem.

Tak už je načase, aby jsme se naučili od vlků co a kdo má být autoritou…

Koordinátorka K.Hora Amarila Vávrová

 

 299 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat