Reklama

DOKONALÝ SYSTÉM?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Jeden den jsem při mytí nádobí narazil na zajímavost. Neobyčejná vařečka, vylepšená, vařečka, která má vyřezané otvory jako oči a ústa jakoby smajlík. Když jsem tuto vařečku umýval, nešla samozřejmě umýt právě v těchto otvorech a já přemýšlel, co asi vede někoho k tomu, aby vylepšil vařečku. Aby vylepšoval léta vyzkoušený předmět, jeho tvar tedy, určitě to nebyla touha vymyslet vařečku která lépe míchá, určitě by tak zněla reklama, ale vařečka s vyřezaným smajlíkem samozřejmě míchá stejně jako obyčejná. Nemíchá rychleji ani lépe ani jinak zázračně, prostě je jenom zajímavá. Je vylepšená. A právě to vylepšování je mnohdy kámen úrazu, patří k odvěké lidské snaze něco vylepšovat. Neříkám že není dobré se vyvíjet, zkoumat nebo vylepšovat ale mělo by to mít určitou míru a člověk by se vždy měl pozastavit v případě když zjistí, že mu vlastně život komplikuje jeho výsledek vývoje.
Shodneme se jistě na tom, že nynější systém je tolikrát „vylepšený“, že již neplní funkci. Není vhodný čas „to“ co nefunguje opustit a vyměnit za něco nového? Vím že jenom strach ze změny stojí v cestě, spolu s neschopností přijmout naší odpovědnost.
A když jsme u komplikovaného, jedna z věcí která mě vedla ke sledování činnosti Referenda ČSR, byl návrh Prozatímního zákona. Jednoduchá kostra základních pravidel společnosti, které rozumí každý. Takovou věc nenajdete u žádné jiné alternativy, ať prezentují co chtějí, nikdo z nich nenavrhuje udělat totální stopku tomu starému a zvrhlému systému. Chtějí v něm pokračovat prozatím umírněnou formou, nebo navrhuje snad někdo potrestat stávající vlastizrádce? Ne. Museli by tak trochu mířit do vlastních řad a to z logiky věci neudělají. Mluví možná o vystoupení z EU, ale mají reálný plán co potom? Mluví někdo o tom, že má na papíru reformu obnovy státu a jeho soběstačnosti, školství, zdravotnictví, armády, police a dalšího? Nikde nikdo nic takové neprezentuje, tím pádem nic takové neplánují. O lid této země jim nejde, chtějí moc a bohatství samy pro sebe a především zachovat stávající centrum této moci včetně základních pravidel ovládání.
Takže přátelé, nečekejte na to, až zase někdo něco udělá za vás, naučte se nést osobní odpovědnost, doba si žádá změnu, nenechte se uchlácholit povolením otěží, všichni víme, že do podzimu maximálně. Dělejte, co uznáte za vhodné, ale něco dělejte, zároveň u toho prosím analyzujte, co to přinese.
Moje představa spravedlivé společnosti je plné přímé referendum, kdy každý řádný občan může rozhodovat o každé věci veřejné. Nemyslete si, že vy na to nemáte, mnohdy jste schopní řemeslníci, učitelé, úředníci i poctivě pracující osoba, která umí dělat, myslet a vymyslet, je víc, než banda vlastizrádců co sedí v současném zastaralém parlamentu a nemá vzdělání „poslance“ to nemá nikdo. Jsou to jenom odborníci na obelhávání ve vlastní prospěch a osobnosti schopny potlačit lidství a empatii, protože opravdu normální člověk by to dělat nemohl. A proto si myslím, že právě pouze normální a obyčejní lidé mohou ukončit jejich vládu. Vždy v historii to tak bylo, proč by to mělo být tentokrát jinak?
Takže vylepšené nemá smysl vylepšovat, smysl má udělat novou věc – systém, který bude fungovat jinak. Kdo se bojí změny ať přihlíží, kdo myslí a vidí kam spěje současný stav, může kandidovat do Prozatímního parlamentu. Ten, jak již název prozrazuje, slouží pouze dočasně k zastavení likvidace naší země. Nemusíte se obávat, že po vás bude někdo chtít řídit stát, toto se vyřeší následně po stabilizaci zvolením vlády odborníků. Jde o jednotu občanů v odporu proti cizákům co se nám tu roztahují a je třeba ukončit jejich dosah a rozložení sil na našem území. Nebo alespoň přijďte zvolit do takového parlamentu ty, kteří se nebojí do toho jít a podpořte je. Je to nové, je to krok do neznáma ale máme na výběr?
Je to forma demonstrace a odporu, bez jakékoliv politické strany v pozadí, v pozadí jsou pouze obyčejní občané, opravdoví a právoplatní majitelé tohoto státu. Politické strany na nic nepotřebujeme, jenom nás dělí.
Vy všichni na to máte právo a tak to i navrhujeme, můžete být voleni stejně jako volit, není vzdělání „poslanec“, je jenom člověk, občan a ten má právo na svůj stát, nevzdávejte se svého práva, to dělá pouze otrok a víme jak se s otrokem nakládá. Ono se to už děje, stát neslouží, na co čekat?

Oldřich Malena

Okresní koordinátor Referendum ČSR Znojmo

22.6.2021

 510 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat