Reklama

JAKOU SILOU JSOU PRACOVNÍCI, TI BĚŽNÍ LIDÉ A DALŠÍ O TOM NEVÍ…

AUTOR PŘÍSPĚVKU

.
Na motivy sdíleného článku od Jiří Trojovský:
JAKOU SILOU JSOU PRACOVNÍCI, TI BĚŽNÍ LIDÉ A DALŠÍ O TOM NEVÍ…
Co by asi znamenala nejgeniálnější myšlenka inženýra, nebýt těch, kteří tu jeho myšlenku realizovali přímo za výrobním pásem?
Jaký by měl význam nejlepší nápad projektanta, stavbyvedoucího, nebýt těch, kteří realizují myšlenky za stavebním strojem, za pomoci sbíječky,lopaty nebo krumpáče.
Taky si musíme uvědomit, že nebýt pouličních zametačů, chodíme po ulicích mezi odpadky.
Nebýt uklízeček, neměl by po nás kdo umýt ani veřejné záchody.
Proč by bohatí majitelé, milionáři, proč by potřebovali miliony, nebýt dělníků, nebyl by nikdo za výrobním pásem, nevyráběl auta, neprodával jejich zboží a zbyly by jim výrobní haly, obchodní domy pouze na koloběžky, nebo exkurze po prodejních plochách.
Proč by bohatí majitelé, milionáři, proč by potřebovali miliony, nebýt pracujících, neměl by kdo stavět bytové domy, domy, hotely, sportoviště atd.
Proč by bohatí majitelé, milionáři, proč by potřebovali miliony, nebýt řidičů vlaků, řidičů autobusů, pilotů letadel, jejich doprava by byla mrtvá….
Takhle bych mohl pokračovat.
Proč o tom píšu? Protože bývalý režim ocenil a dokázal ocenit každou smysluplnou práci. Na rozdíl od tohoto režimu, který z obyčejných pracujících udělal téměř „povl“, neboť dnes není „IN“ jít se vyučit a umět řemeslo, ale každý chce mít titul a pokud možno teplé místečko v kanceláři, kde se moc nepředře…
Kde za chvíli budeme bez dělníků, řemeslníků, instalatérů, zedníků, ševců, uklízeček… KDO se postará o to, aby měl čisté veřejné záchody, autobusy, vagony nebo, aby jsme se neutioili v odpadcích..a proč zrovna tihle lidé by měli za svojipoctivou práci brát nejméně peněz a být chudí?
Važme si každé smysluplné práce důstojně, ať už je to práce pouličních zametačů nebo těch, kteří myjí zmíněné veřejné dopravní prostředky či toalety, všech takových pracovníků nebo je to snad práce inženýrů či milionářů?
Vážíme si každé smysluplné práce, protože realizace i toho nejgeniálnějšího nápadu se neobejde bez rukou pracovníka – NE Vše dokáže udělat robot!
A proč o tom píšu?
To je důvod, proč si obyčejní lidé, pracovníci konečně začínají uvědomovat svou důležitost, aby se jim vrátila potřebná hrdost a aby si bohatí konečně začali uvědomovat, že bez pracovníků, obyčejných lidí, je jejich bohatství získáváno jiným způsobem ničeho.

 218 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat