Reklama

Štědrá EU?

AUTOR PŘÍSPĚVKU

PONDĚLNÍ ZAMYŠLENÍ K PRVNÍM ZPRÁVÁM ze dne 19.7.2021:
Tak podívejme se. Penízky budou. Jak jednoduché, že? Ona je přiveze. No ALE: JSOU TO ÚVĚRY, DOKONCE PRÝ VÝHODNÉ. Co se skrývá za výhodností, víme. 180 miliard – to je šlupka. A jen tak pro zajímavost: KAM TYTO PENÍZE PŮJDOU?
DIGITÁLNÍ TRANSFORMACE
EKOLOGIE, ENERGETIKA
VZDĚLÁVÁNÍ A TRH PRÁCE
INSTITUCE, REGULACE, PODNIKÁNÍ
VÝZKUM VÝVOJ INOVACE
ZDRAVÍ A ODOLNOST OBYVATELSTVA
kde je zemědělství, řemesla, přírodní bohatství, kultura, sociální oblast? (zbytek si doplňte sami).
TAKŽE TOTO ZADLUŽENÍ NEBUDE MÍT KONCE. Neboť splácet budeme těmi nejdražšími komoditami, které v České republice máme (tedy ještě tím, co tu zbylo). A pokud na to mít nebudeme, tak nás prodají se vším všudy. A bez mrknutí oka. (tady nás nezachrání ani očkování, ani demonstrace, ani hlava v písku.)
„citace ze zpráv“.
Předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová v pondělí přijela do Prahy na setkání premiérem Andrejem Babišem (ANO), s nímž diskutuje o podrobnostech českého národního plánu obnovy (NPO). Na jeho základě má Česko z mimořádného evropského fondu získat 180 miliard na obnovu ekonomiky po covidové krizi. Že komise NPO schválila, mají oba politici oznámit v Národním muzeu.
Česko schválilo NPO ve výši téměř 200 miliard, zhruba 20 miliard hodlá čerpat v podobě výhodných úvěrů od EU. Na rozdíl od některých jiných zemí o ně však zatím nepožádalo, ačkoli Babiš před červnovým summitem tuto možnost otevřeně podpořil.“
(konec citace).
JEŠTĚ JE ČAS PROBUDIT SE. I TI, KTEŘÍ CHTĚLI UDĚLAT JEN TU TEČKU, A MYSLELI SI, ŽE VŠE BUDE OK
HanaWilczková
Krajský koordinátor MSK

 183 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat