Reklama

Občanské volby – Marie Březinová

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Nezávislé Občanské volby

Marie Březinová

narozena 1986 v Liberci

Jsem mladá žena, která vnímá dlouhodobě nepříznivé podmínky ve společnosti, zejména pak v posledních letech a během této vykonstruované „pandemie“.

Většinu profesního života jsem věnovala poznávání a výchově dětí, od nejmenšího věku po dospívající. Začínala jsem jako pečovatelka při letních pobytech pro rodiny s dětmi, poté jsem se věnovala dětem v rámci studia na Střední pedagogické škole, především v předškolních zařízeních. Během studia na JČU jsem se podílela na chodu DDM, vedení dětských táborů a zájmových činností, asistenci ve speciálním zařízení Arpida a v nízkoprahovém klubu v Českých Budějovicích.

Po dokončení studia jsem působila několik let v Montessori klubu, kde jsem načerpala cenné zkušenosti a nový přístup k dětem s respektováním jejich individuality. Dále jsem byla aktivní jako lektorka na letních táborech nebo školách v přírodě, či při doučování jazyků. Pracovala jsem několik let jako chůva. Během let jsem se začala více zajímat o různé alternativní přístupy v pedagogice a nekonvenční způsoby vzdělávání.

Dlouhodobě vidím nedostatky v nastavení školského vzdělávacího systému v naší zemi. Je třeba udělat rozsáhlé změny a především poskytnout větší svobodu a možnost iniciativy samotným dětem. Rozpoznání talentu a zájmu dětí, konkrétní zaměření a individuální vzdělávání od dřívějších ročníků vidím jako zásadní pro úspěšnou volbu povolání a životního směru každého dítěte. Umožnit mladému člověku objevit svůj talent a dělat to, co ho baví má nepochybně příznivý vliv na jeho sebevědomí a také následnou připravenost a ochotu se vybranému povolání věnovat.

Mým přáním je žít ve svobodné zemi, kde se lidé nemusí bát vyjádřit, spravedlnost je skutečně spravedlivá a zákony nejsou proto, aby se daly podle potřeby obejít. Chci žít v zemi, kde funguje systém vytvořený pro podporu soběstačnosti, smysluplného vzdělání, rodinného zázemí a lidského společenství, zdraví a spokojenosti. Toto si přeji pro nás, pro naše děti i pro budoucí generace.

 

Když konečně zvedneme hlavu a přestaneme o sobě pochybovat, společně to dokážeme!

 212 zobrazení celkem,  3 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat

Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,408 zobrazení celkem,  2,628 zobrazení dnes

Číst více »
Nezařazené příspěvky

Zhmotněná přání

Jako malé děti jsme si vzdycky něco přáli a většinou

 3,409 zobrazení celkem,  2,629 zobrazení dnes

Číst více »