Reklama

Nevědomost

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Převážná většina dní v roce jsou pro řidiče krutá realita, kdy se musí potýkat s různými omezeními v dopravě a absolvovat nespočet objížděk a trmácet se v kolonách popojíždejících vozidel.

Řidičům velkých, těžkých vozidel ,,kamionů“, se takové cestování stává denním a vyčerpávajícím počinem, které dává skutečně zabrat.

Jsem také profesionálním řidičem čtyřiceti tunového kolosu a některé objížďky, které nám staví silničáři do cesty jsou skutečně ,,pikantní „.

Jednoho dne, kdy jsem absolvoval takovou objízdnou trasu, skrze sídliště jednoho města kvůli uzavřenému hlavnímu tahu, ve chvíli, kdy jsem se s ,,dlouhou krávou“ proplétal ulicemi, zahlédl jsem paní důchodového věku, která vycházela ze vchodu panelového domu a lamentovala se zdviženou paží a cosi mumlala pod ,,vousy“. Pochopil jsem, že je to projev nespokojenosti vzhledem k mému průjezdu soupravou a zřejmě to byl pro paní nepříjemný zážitek.

Došlo mi, že ta paní nemá vůbec páru o tom, proč tam jedu, že jinudy prostě nemůžu, že zkrátka je to objízdná trasa a to jí nikdo prostě neřekl. Nemá ani ponětí proč tam ten náklaďák jede, ale nadávky i tak letěly vzduchem.

Uvědomil jsem si, že je to takto i s lidmi, kterým chybí zkrátka jen informace, souvislosti, dělají úsudky a závěry na základě jen svých pocitů.

koordinátor Referendum ČSR-Občanské jednoty Ústeckého kraje

Jiří Kyndl, 17.10.2021

 280 zobrazení celkem,  2 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat