Reklama

PEKÁRNA NA KRAJI MĚSTA

AUTOR PŘÍSPĚVKU

PEKÁRNA NA KRAJI MĚSTA

Tento příběh se odehrává v posledních dvou letech. V prosinci 2019 koupila jistá firma síť pekáren od, no odkoho asi. Jedná se o větší okresní pekárny. Během roku 2020 se nic zvláštního nedělo. Začátkem roku 2021 povídám, teď se bude postupně vše likvidovat a tato síť pekáren nebude výjimkou.

Někdy kolem března 2021 začala jít kvalita výrobků (cílená likvidace) z těchto pekáren rapidně dolů, zákazníci a odběratelé si začali hojně stěžovat na kvalitu pečiva a objednávky vracet. Jedním  z největších odběratelů byl bezčipový podnik. Spousty kantýn a jídelen v tomto podniku skončila s odběrem ze dne na den, někdy koncem dubna. Snížený odběr byl dost znatelný, ale jede se dál. V tom čase a už předtím, začali rušit smouvy další odběraté a celkem zásadní jako Jednoty, kterých odebíralo pečivo celkem dost. Všíchni prý přecházejí jinam, víme kam…..

Zůstalo několik Vietnamců i dost jiných odběratelů, každopáně vlastník pekáren musel polovičku svých provozoven prodat, nebyl takový odbyt. Kdopak nám ty pekárny zpátky koupil a za jakou cenu? Je konec roku 2021, přežije zbytek pekáren do dalšího roku, nebo se jakoby kvalita ještě zhorší (osoba odpovědná za kvalitu pečiva, stále vykonává stejnou funkci) a majitel bude nucen prodat i zbytek pod cenou? Možná za dobrý skutek zůstane ředitelem jedné z pekáren na kraji města. Zaměstnaci možná přijdou o práci, možná budou brát míň peněz. Možná, kdo ví.  

Robert Bárta, poslanec Občanského parlamentu

https://www.lidove-volby.cz/

 398 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat