Reklama

Mamon Vánoc…

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Vánoční čas má být obdobím klidu, pohody a lásky.

Místo toho se všichni někam ženeme. Za nákupy dárků, které se pak nevejdou ani pod vánoční stromeček, který málem trhá strop a cpe se až sousedům do obýváku, nákupy jídla, které ani nemůžeme za svátky sníst, jen ať lednice praská ve švech. To abychom se mohli chlubit, kolik čeho a za kolik jsme nakoupili. Když nemáme peníze, tak šup do banky pro půjčku. Přeci náš soused nebude mít větší stromeček, víc světýlek v oknech, více jídla na štědrovečerní tabuli….

Lidi, zastavme se!

Zpomalme a zamysleme se!

Copak Vánoce mají být o tomhle? To snad ne!

Položme si otázku: O čem skutečně Vánoce jsou?

O Vánocích by se lidé měli zastavit, ohlédnout se za sebe, popřípadě napravit křivdy, být se svými blízkými, ne pro to, co dostanou za dárek, ale proto, že je milují a oni milují je. Zahoďme nedorozumění, rozpory. Prostě spolu jen buďme a usmívejme se na sebe a to úplně stačí.

Není vůbec důležité, kolik dostaneme dárků a v jaké hodnotě. To nejcennější, co svým blízkým můžeme dát přeci za peníze nekoupíme. Je to naše přítomnost, úsměv, laskavé slovo, objetí.

Tohle všechno platí v dnešní šílené době dvojnásob!

Važme si svých blízkých, jejich společnosti! Nikdo tady nejsme věčně a až nám jednou odejdou, bude už opravdu pozdě litovat, že jsme si k nim nenašli cestu a netrávili s nimi více času, když jsme ještě měli možnost……

Krásnou poslední adventní neděli a klidné svátky vánoční přeji všem dobrým lidem….

Yvona Zouharová

okresní koordinátor Referenda ČSR pro Prostějov

poslanec Občanského parlamentu

 26,203 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat