Reklama

Milý Ježíšku….

AUTOR PŘÍSPĚVKU

Za pár dní zapálíme poslední svíci na adventním věnci. Tento čas by měl být plný očekávání, radostí, pečení vánočního cukroví, které provoní domov, očí netrpělivých dětí, které už se nemohou dočkat, co letos najdou pod vánočním stromečkem.

Čas radostného očekávání je však kalen rozpory v rodinách. Některé rodiny ani nebudou trávit vánoční čas spolu, ze strachu z nákazy nebo proto, že to ten či onen politik nedoporučuje. A nebo proto, že se za poslední dva roky prostě rozešly v názoru.

Zdraví a psychické pohodě člověka prospívá zdravý životní styl, zbavení se stresu ale především sociální kontakt. Zvláště pak starší lidé potřebují být ve společnosti svých milovaných. Všechny babičky i dědečkové pookřejí vedle svých dětí a vnoučat. V čase vánočním se nejeden z nich vrací do dětství a vzpomíná na to, jak trávili Vánoce se svými rodiči a byli ještě bezstarostní.

Dnešní děti ale už tak bezstarostné bohužel nejsou a ani nemohou být. Neustále jsou považovány za nebezpečné přenašeče, které je třeba hlídat a testovat. Odmítneš, sedíš celý den v roušce ve školní lavici. Jsi vyčleněn ze společnosti „normálních“ lidí. A všichni víme, jak umí být děti někdy kruté. Některé už mají psychické problémy, které si mnohé ponesou po zbytek svého života. Jsou systematicky ničeny.

Milý Ježíšku,

přála bych si vrátit dětem jejich radostné a bezstarostné dětství plné smíchu a her,

přála bych si, aby se stmelily rodiny a každý někoho blízko kolem sebe měl,

přála bych si, aby rodiče měli možnost se nehnat jen za finančním zajištěním rodiny a mohli se více věnovat dětem,

přála bych si zdraví a svobodu pro všechny lidi….

Pokud to máte stejně, je nejvyšší čas začít s tím něco dělat. Každý se můžeme stát Ježíškem a podílet se na změně. Přidejte se! Všechny podstatné informace naleznete na:

| OBČANSKÝ PARLAMENT (lidove-volby.cz)

Referendum ČSR – Občanská Jednota (referendum-csr.cz)

 13,595 zobrazení celkem,  1 zobrazení dnes

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Rubriky

Mohlo by vás zajímat